Jak už napovídá titulek, čtenářka Nealienka má nejraději posezení pod širým nebem. A tam by vás i pozvala. Na terasu nebo pod pergolu v zahradě.

Já, jako dítě v paneláku vyrostlé, jsem od útlého mládí posedlá sezením venku. Na terase, na balkoně, v zahradě.. prostě venku.

Vyrostla jsem uprostřed hnusného sídliště, kde se nenašel ani kousek zeleně, kde jste se báli vylézt na ošklivý balkon, protože vám z bytu nad vámi klepali na hlavu popel z cigarety, kde vám, na vaše voňavé prádlo kapala voda z prádla také odtud. Moc jsem snila o tom, mít místo, kde je čisto, kde se dá sedět, pít čaj a číst si nebo si povídat s někým, s kým zrovna chcete.

Panelákový byt si umí jistě všichni představit. Vůbec nic proti, dodnes se do něj vracím, stejně jako všechno má bydlení v něm také svá pro, nejen proti, ale já si prostě deset let představovala, jaké je to asi fajn, mít terasu nebo zahrádku se stolkem a židlí. Kde můžu koukat do zeleného, anebo na podzim na barevné listí. Někomu, kdo vyrostl v domě, se to může zdát malicherné nebo prostě nějak divné přání, ale já po tom moc toužila a nakonec se dočkala. Hrozně moc si toho vážím.
Toho, že můžu s přáteli posedět ve voňavém letním večeru venku. Káva i čaj chutnají tak nějak exotičtěji, než vypité u televize. Sousedé se mi smějí, že jsem asi byla v minulém životě Eskymák. Lze mě totiž venku před domem vidět od března do listopadu (letos mám kvůli bláznivému počasí trochu skluz). Nakoupila jsem dokonce sadu termohrnků, aby nám nápoje příliš rychle nechladly, když není zrovna úplně teplo. Všichni se mnou tuto vášeň pro širé nebe nad hlavou nesdílejí, ale já mám jasno. Nejlepší místo pro trávení volného času, pro stolování a relaxaci se sklenkou je terasa nebo pergola v zahradě.

Nealienka

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Vůbec se Vám nedivím a chápu Vás. Také jsem vyrostla v paneláku a jen co jsem povyrostla, začala jsem utíkat k babičce. Káva položená na studni chutnala nejlépe :)
Pěkný den a děkuji, že jste napsala.
Saša

Téma dnešního dne: Kam zvete návštěvy?

  • Kde si nejraději vypijete kávu s kámoškou a kde pořádáte rodinné oslavy?
  • Máte nějaký pokoj, kam nikdo nesmí?
  • Kde se cítíte nejlépe?
  • A jak tomu bylo ve vašem dětství?
  • Měli vaši rodiče nebo prarodiče nějaký pokoj, kam se smělo jen ve výjimečných případech?
  • Na jaké nejabsurdnější místo jste byla pozvána?
  • A co veselé historky?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží pěkný, příznačný dárek: Kávu a sušenky. :)

susenky

Reklama