Zajímavý příspěvek přišel od čtenářky s nickem Nealienka. Byť jsou klasická rodina: táta, máma a „vytoužená“ holčička, není všechno tak, jak by mělo být.

Milé ženy..
Umím se absolutně vžít do situace, kdy někdo moc, strašně moc touží po dítěti a nemůže ho mít přirozenou cestou.

Sama jsem se několik let trápila a pokoušela se o dítě. Nedařilo se ani pomocí asistované reprodukce a já začala uvažovat o adopci. Jenže manžel by zásadně proti, ani slyšet. Byla jsem ochotna úplně ke všemu, i odejít od manžela. Ale to by mi samozřejmě adopci nepovolili. Kdybych věděla, že mi k děťátku pomůže život třeba s partnerkou, s někým stejného pohlaví, šla bych do toho. Nakonec se mi holčička narodila. Stálo to léta bolesti a trápení, hádek s manželem a taky peněz. Jsem šťastná, že ji mám a nepřestávám se snažit o druhé. Ale myslím, že už se to nepodaří.

S manželem nám to neklape jak by mělo. Ne tak, aby dcera občas nevznesla otázku, proč táta křičí a máma pláče. Jsem si jista, že dětem prospívá láskyplné prostředí a je jedno, jestli u stolu sedí dvě mamky nebo tátové. Neumím říci, jestli je to normální podle klasických zažitých, možná přežitých měřítek, ale vím, že model podle obecných pravidel může děti poškodit a ublížit jim, když to není vztah klidný, šťastný a láskyplný. A to často není. Takže já jsem pro.

Ano, všechno a všechny pečlivě prověřit, ale bránit ve štěstí lidem, kteří by uměli udělat šťastnými děti, které jinak budou nešťastné a tak nějak opuštěné, to mi nepřijde správné. Některá dogmata už dnes neplatí ať se nám to líbí nebo ne. Možná si na ně jen těžko zvykáme, možná ani zvyknout nechceme, ale některé změny mohou být i k lepšímu.
Já aspoň doufám.

Nealienka.

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________________

Vážím si toho, že jste napsala a přeji vám, aby se vaše rodinná situace zlepšila a s manželem jste k sobě zase našli cestu, když už jste toho tolik překonali.
Ještě jednou děkuji za Váš příspěvek a přeji krásný den
Saša

Téma dnešního dne: Osvojení dětí registrovanými partnery /ano nebo ne?

  • Byly byste pro uzákonění osvojení dětí registrovanými partnery?
  • Přijde vám to normální?
  • Nebo by vás to naopak pohoršilo?

Nebudu dávat více žádné konkrétní body ani otázky, nechám každou z vás - maminek, babiček, sester, tet i kamarádek, vyjádřit se po svém.

piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek odměním pěkným dárkem: sadou misek na olivy (ty už si ale musíte koupit samy)

olivy

Reklama