O tom je přesvědčená čtenářka s nickem Tana M. Podle ní je to tak padesát na padesát. Připomíná příběh muže, který se ocitl na ulici díky dluhu své manželky a přišel v mrazech o nohy. S takovými lidmi je potřeba mít soucit

Dobrý den, milé ženy in.cz. V srdci každého slušného člověka se nachází i kousek charity. Ochota pomáhat druhým, slabým , opuštěným, bezmocným. To je však vždy jen do určité hranice, kterou nelze přeskočit. To, že oděvy, které už nepotřebujeme, nosíme většinou do sběrných dvorů, nebo do předem připravených kontejnerů u velkých obchodních center, to je už skoro samozřejmostí.

Neodsuzuji bezdomovce. Každý člověk na modré planetě se může stát mávnutím kouzelného proutku bezdomovcem. Můžete mít úraz, který Vás poznamená na celý život, můžete přijít nešťastnou nehodou o partnera, můžete přijít o práci, v práci Vás mohou propustit pro nadbytečnost a pak Vás čeká chození od jedněch zavřených dveří ke druhým, .... pak odesíláte tisíce mailů, se svým životopisem, na které VÁM nikdo neodpovída........to jsou okolnosti, které podvědomě nemůžeme naplánovat. /Bože, to je zas pěkné téma pro ženu in- zmanipulované pracovní pohovory/.

Odsuzovat bezdomovce je nehumánní. Nelidské. Ale dnes jsem chtěla psát o opuštěných lidech, kteří ztratili sílu bojovat. Bojovat s nepřízní osudu není jednoduché. Mnoho čtenářek a pisatelek napíše, že bezdomovci si mohou za svůj osud sami. Je to 50 na 50. Nedávno jsem v televizi viděla příběh člověka, kterému umrzly obě dolní končetiny. V -20 stupňovém mrazu, přežíval u teplovodu. Život na ulici, díky manželce, která ho zadlužila 200 000 dluhem, přišel o byt, manželka umřela a on skončil, bez prostředků na ulici. Bez domova, bez dětí, bez prostředků.

Každý případ je vždy nutné posuzovat individuálně. Nemůžete paušálně říct , že bezdomovci jsou lůza, že bezdomovci jsou ostudou společnosti, že si za svůj osud mohou sami. Není to vždy pravda.

Hezký den . Tana M

Milá Tano M, pokud vím, tak zatím ani jedna čtenářka nenapsala, že by všichni bezdomovci byli ostudou společnosti. Každý příběh, který jsem zde četla, byl napsaný citlivě a s pochopením.

 

 

Reklama