Pomalu se blíží léto a s ním období svateb. Po tradiční květnové pauze nastává ten pravý svatební „boom“ především v červnu, kdy ještě nehrozí extrémní vedro.

Jaké svatební téma nebylo ještě stokrát v redakci zpracováno? Což takhle svatební trapasy? Seřadíme hezky chronologicky.  

marriage

Trapas I. (1954) – Nevěsta téměř na útěku

Moje příbuzná se vdávala za svého dlouholetého druha z dětství, s nímž vyrůstala. Tak dlouho spolu kamarádili, až se v tehdejší době stalo nemožné, aby své kamarádství nestvrdili sňatkem. Jak to měl ženich, nevím, moc bych za něj ruku do ohně nedala, ale nevěsta se po asi 50 letech přiznala, jak tehdy chtěla utéct v den obřadu se svým milencem.

Milenec byl rodinný přítel a vydali se spolu pro svatební kytici. Když se vraceli, dostali se na křižovatku. Vpravo čekal ženich a svatebčané, vlevo výpadovka z Prahy a oba napadlo totéž… „Jedeme...?“ zeptal se prý milenec provokativně.

Ke svatbě tehdy přesto došlo, po několika letech poté k rozvodu a ženich i nevěsta z vyprávění jsou velmi dobří kamarádi dodnes, ještě coby osmdesátníci. Milenec se oženil poněkud později, ale se svou ženou šťastně žije pořád.  

Trapas II. (1980) Přadlena z pohádky

Vdávala jsem se před 35 lety. Svatebčanům se podávalo malé občerstvení v domácnosti nevěsty, po němž následuje obvykle „spanilá jízda“ svatební kolony aut mířících na radnici nebo do kostela. Zbytky jídla a pití se ve zmatku nestihly zcela sklidit.

Po obřadu následoval oběd v restauraci a po něm návrat domů na plánovanou domácí oslavu na zahradě.

Bylo strašné vedro, tak jsem se vrhla na otevřenou coca-colu a přímo z láhve chtěla uhasit tu největší žízeň. Jenže ouha. V láhvi plavala ještě živá vosa a píchla mě do spodní části rtu. Ret začal pomalu, leč dramaticky otékat.

Můj exmanžel, vášnivý fotograf, mě začal pronásledovat kamerou. Úspěšně jsem se ubránila – jsem přece nevěsta a nechci na svatebních fotkách vypadat jako jedna z dam z pohádky „O třech přadlenách“!

Pronásledovat – ovšem starostlivým pohledem – mě začal ale i strýc – lékař. Asi po hodině zavelel: „Jedem!“ Během rychlé jízdy po mně od volantu házel pohledy ještě starostlivější. Proč, pochopila jsem v ambulanci nemocnice, ve které pracoval. Podívala jsem se do zrcadla a se zoufalým výkřikem padla na lehátko za ním. Vypadala jsem tak hrůzyplně, že jsem ten pohled raději hned zapomněla. Dostala jsem „kalciovku“ a ret se začal naštěstí ihned začal zmenšovat. Po návratu jsem se již hrdě nechala vyfotit: Vypadala jsem už jen jako po čerstvé injekci botulotoxinu. Škoda, že tak šťastný konec nevzalo i naše manželství.

Příběh III. (1983): Puberťačka před oltářem

Kamarádka je takové pozitivní, optimistické a veselé děvče. Navíc jí ještě z pubertálního období zůstala schopnost podlehnout nekontrolovatelnému záchvatu smíchu, který nelze jen tak zastavit. A jak nakažlivý takový smích může být, jsem se přesvědčila několikrát na našich společných lekcích jogy.

A takový záchvat dostala po proslovu oddávajícího na své svatbě. Prostě jí přišel legrační.  

Nejdřív propukla jen ona, posléze se prý přidal ženich, no a ve finále se smál celý svatební průvod.

Chudák oddávající a paní asistentka – zda se smáli také, už jsem se z vyprávění nedozvěděla. Pouze to, že manželství zrovna veselé nebylo…

První tři příběhy jsou za námi – čekají vás zanedlouho další tři a posléze otázka do diskuse – zatím můžete hádat, jaká...? :-)

Reklama