Čtenářka Samečka se rozhodla strávit poslední velkou dovolenou s dětmi v Chorvatsku. Doufala v dojemné chvíle a kouzelné zážitky, dopadlo to ale jinak...

Ideální dovolená se nedá naplánovat. Představy a očekávání ji totiž mohou zhatit. Zvlášť když do ní zasáhnou nečekané události. Více už v příspěvku čtenářky Samečky...


Čas je neúprosný...
Jednoho dne jsem pochopila, že mé děti už vlastně žádné děti nejsou, že brzy vyletí z hnízda a společných chvil nám bude ubývat. „Pojedeme naposled spolu na dovolenou a užijeme si to!“ zavelela jsem a přidala srdceryvný monolog o mateřské lásce, kterým jsem sebe dojala téměř k slzám a manžela uspala. Děti obracely oči v sloup a vrhaly na sebe významné pohledy.
Rozhodlo se, že pojedeme autem do Chorvatska, kde jsme už několikrát byli. Manžel prohlásil, že nepojedeme přes Rakousko, protože tamní policisté dávají pokuty za rychlost a proto pojedeme přes Maďarsko. Dcera poznamenala, že nejdůležitější je, aby řídil tatínek, protože moje navigační umění by nás prý  jistojistě zavedlo na Ukrajinu.
Sbalili jsme věci a vyrazili. Přejeli jsme Slovensko a za maďarskými hranicemi nám v autě přestala fungovat klimatizace, načež nasupený syn demonstrativně vystrčil nohu z okna. Asi usnul, protože po příjezdu na benzinku v autě nenašel svou pravou botu značky Nike. Manžel natankoval,zuřivě šlápl na plyn a jel s námi jako by nás ukradl. Proto nás taktéž zastavili maďarští příslušníci a požadovali pokutu za překročení rychlosti ve výši dvě stě euro. Domluv se s Maďarem!!! Jen jsem hlesla, že za ty prachy jsem mohla mít nový kožich... Syn poznamenal, že je venku třicet stupňů, na co by mi byl kožich a asi jsem přehřátá. Po asi padesáti kilometrech dcera nesměle špitla,že už nás předjely dva traktory, zdali by tatínek přece jen nemohl trochu zrychlit. Tatínek se jí zeptal jestli chce požádat o maďarský azyl,že jí milerád na nejbližším odpočívadle zastaví.
V Chorvatsku jsme našli hezké ubytování v řadě čtyř stejných vilek ve velké zahradě, kde už bydleli Poláci, italský manželský pár a německá rodinka. Počasí bylo nádherné, hurá k vodě. První den mi málem praskl ušní bubínek, protože němečtí chlapečci měli hlasový rozsah až po tříčárkované a. Naštěstí už měli odjíždět a tak když završili svou misi - na každého z naší rodiny minimálně třikrát šlápnout, oddychli jsme si.
Druhý den jsem podřimovala na sluníčku a infarkt mě málem skolil kvůli Italce, která sice přišla jako myška, ale telefonovala v intervalech pěti minut. Když usnula, byl klid, až na to, že s prominutím, prděla ze spaní tak, že mi to obracelo listy v knížce...
Manžel se ohromně bavil. Další den spokojeně klimbal na mořské hladině na lehátku a větřík ho zavál k pobřeží. Najednou se vedle něj vynořil Polák s hrozivým nožem v ruce, neboť si lovil mušle k obědu. Muž se lekl, spadl do vody a pořádně si loknul.
Naše škodolibé děti, které s námi toho večera odmítly jet na výlet, měly blbé řeči o panoptiku... Vymstilo se jim to - Poláci měli velkou chuť na pětilitrový hrnec mušlí a jali se uvařit je už k večeři. Minimálně polovina jich musela být zkažená, smrad byl na terase prý dvě hodiny na plynovou masku... Polák ještě dva dny zvracel na zahradě.
Deset dní při těchto radovánkách  uběhlo a my se s mořem rozloučili. Dcera se vtipně otázala jestli domů pojedeme po levé straně vozovky, aby si  mohl bratr najít ztracenou botu. Bratr jí odfrkl, že po deseti dnech v takovém vedru půjde dobrovolně na brigádu do místních mrazíren a vydělá si na nové.
Domů jsme dorazili vpořádku.
Ty dvě děti, kvůli kterým jsem chtěla zažít nádherně dojemnou dovolenou na památku, do sebe šťouchly, klekly před barákem a políbily rodnou hroudu.
HOLOMCI NEVDĚČNÍ!!!
Přeju všem hezké dovolenky, Samečka

chorvatsko

(na fotce s povedenou dcerou Darix)

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 7.6.2013: Vaše ideální dovolená

uprostred_snezeniNapište mi, zda jste zažila ideální dovolenou jak probíhala. Prožila jste ji...

  • Sama?
  • S partnerem?
  • S dětmi?
  • S rodiči?
  • S přáteli?
  • S někým jiným?

Své příspěvky formou příběhu (doplněného třeba i jednou, dvěma fotkami z této dovolené) posílejte na notoricky známou e-mailovou adresu redakce. Chcete-li mít šanci na uveřejnění a tedy i možnost získat dárek, napište nejpozději do 7.6.2013 a 15.00 hodin. Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, lépe delší. A jaký že můžete získat dárek? Tentokrát je to pěkná knížka (třeba na dovolenou): původní česká detektivka Františka Uhera Uprostřed sněžení (vydala MOBA).

A pokud jste ideální dovolenou ještě neprožila, popusťte uzdu fantazii a napište, jak byste si ji představovala?

Reklama