60f533232fc6bclanek.jpg
Foto: Shutterstock

Zatímco z reklam nebo filmů se na nás většinou smějí krásná miminka bez jediné vrásky, s dokonalou růžolící pokožkou, realita bývá trochu jiná. Když se dítě narodí, dost často připomíná scvrklou bramboru, popřípadě vypadá jako proplešatělý důchodce. Může mít fialovou barvu, vrásčitou kůži, nepěkně vypadající vyrážku, a ještě na rodiče hází nejrůznější šílené výrazy. Některé matky by se při takovém popisu svých milovaných miminek možná urazily, ale jiné si dokážou z vlastních dětí udělat legraci. Ostatně takhle jejich potomci přece nebudou vypadat celý život.


 
O fotografie svých miminek se matky dělí na sociální sítí TikTok, kde se rozpoutala nová výzva. V ní matky nejprve sdílejí fotografii s těhotenským bříškem, ke které píšou, že radostně očekávají příchod krásné dcery apod. Následuje série fotografií ukazující pomačkanou novorozeneckou realitu. Své děti potom přirovnávají třeba k pětašedesátiletému strýčkovi apod.


 
Nepovažovat dítě po narození za nádherné není nic, za co by se měl člověk stydět. Naopak je to docela běžné. Jedna studie přišla například se zjištěním, že dospělí považují dost často děti za hezké až poté, co jsou miminka starší šesti měsíců.
 
Zdroj: nzherald, TikTok, Refinery

Reklama