Balet je jemný, přitom dramatický. Působí zranitelně, přitom z něj čiší síla. Je ladný, přitom dynamický. Baletky působí zranitelně, přitom tajemně a sebevědomě. Balet je tanec, který vás určitě překvapí, o to víc, když na něj nebudete koukat z divadelního hlediště, ale samy nazujete piškoty, obléknete trikot a vyzkoušíte si jej na vlastní kůži.
5addb88649636obrazek.png

Balet pro perfektní postavu

Během baletu zapojíte všechny svalové partie těla, dokonale ho protáhnete a posílíte. Zamakají všechny problematické partie, které nás ženy trápí – tricepsy, vnitřní strany stehen, střed těla... zároveň se nevynechají svaly na hýždích, lýtkách nebo na zádech či chodidlech. Baletní pozice navíc nikdy nebudou dokonalé, pokud nezapojíte břišní svaly a hluboký stabilizační systém. A věřte, že je za krátko zapojíte bez přemýšlení. Balet vám také dodá na ladnosti pohybů, budete chodit jako víla, sedět vzpřímeně a stát rovně jako přímka. Balet se pozitivně zapojí do formování vaší postavy, a to vás bude motivovat k lepším a častějším výkonům.

Balet pro pozitivní mysl

Tanec obecně pozitivně ovlivňuje naše myšlení, nálady a pocity. Během baletu dokonale vypnete, budete se totiž muset stoprocentně soustředit na jednotlivé pozice a sestavu. Je dokázáno, že díky tanci zmírníte pocity úzkostí, depresí a špatných nálad. A to se vyplatí, nemyslíte?

Balet i pro dospělé

A teď to nejdůležitější: chodit na balet v dospělém věku? No jasně! Pravděpodobně už nebudete mít ambice postavit se na „prkna, co znamenají svět“, tedy na ta divadelní, ale spíše budete chtít tančit kvůli sobě, pro sebe, pro radost a pro své tělo. Kurzy baletu pro dospělé tedy nejsou dril a dřina, jsou zejména dělané pro to, aby se účastnice naučily vnímat své tělo, zkoordinovat jednotlivé pohyby s hudbou a rytmem a navíc proto, aby je to bavilo a pravidelně se na lekce vracely. Takže, žádné strachy, tento tanec si zamilujete!
5addb8ec7c94cobrazek.png

A ano, nemůžete počítat s tím, že se obléknete do úboru a bude z vás primabalerína. Balet je pěkná dřina. Stejně tak se může zdát, že to není tanec pro každou ženu. Je, jen vyžaduje různou délku průpravy, omezení se na jisté cviky nebo se vyhýbání například výskokům. Výsledek bude ale vždy pozitivní. 

Foto: shutterstock.com

Také si přečtěte:

Uložit

Reklama