S ženskýma je nuda, zkazí všechnu legraci, řekl mi jednou kamarád Pavel (38) u piva. Když jsem na něj vrhla nechápavý pohled a k tomu překvapeně zdvihla obočí, rozpovídal se o tom, jaké jsme sucharky. A rozhodně prý není jediný chlap, který si to myslí. Co ho k tomu názoru vede? Čtěte dál!

manDokud chlapa lovíte a získáváte, tak se ještě celkem snažíte. Jenže z naprosté většiny žen, jakmile se usadí a mají třeba i děti, se stávají nudné patronky s kamennou tváří. Bez valného pochopení pro naši duši, která zůstává klučičí až do konce našich dnů. Nebo jste snad nikdy neviděla, jak se nám rozzáří oči, jakmile náš syn dostane autodráhu? Nebo jak se hrneme do každého dobrodružství? Jenže s vámi to jde dost ztuha.

Aby nedošlo k omylu, nechceme po vás, abyste s námi a dětmi šla nutně hrát bahenní válku, nebo rozebrala matrace z gauče a stavěla v obýváku pevnost. Jen se na nás kvůli tomu nedívejte skrz prsty a nekazte legraci. Jednou za čas snad přežijete kupu špinavého oblečení, nebo čurbes v bytě výměnou za pohled na nadšené děti se zářícíma očima a jejich neméně spokojeného tatínka. A když si ještě odpustíte pohoršené kroucení hlavou, nadávky a křik...

Nemůžu si pomoct, ale vy rezolutně odmítáte všechny blázniviny a hlouposti, které má váš partner v tu chvíli chuť udělat. My zkrátka toužíme po dobrodružství, zážitcích, na které budeme jednou se smíchem vzpomínat. Copak musí mít všechno nějaký důvod a dávat smysl? Teď vařím z vody, ale vydejte se s námi třeba o půlnoci na procházku, pojeďte se jen tak bezcílně projet autem, zajděme společně na koncert neznámé kapely, vyzvěte nás na turnaj v šipkách nebo pozvěte do laserové střelnice, co já vím. Nápadům se meze nekladou, ale zůstaňte akční! Nebo v tom alespoň nebraňte nám.

Jsme dospělí a dobře víme, co se může stát, když pojedeme rychle, skočíme salto do vody, nebo se vydáme na vlastní pěst a bez mapy do neznámých míst. Zkuste nás proto jednou podpořit a mít pochopení, namísto vyčítavých pohledů a ťukání si na čelo. Ano, v určitých situacích zůstáváme dětmi i v dospělém věku. To ale není důvod k tomu, abyste nám to donekonečna otloukala o hlavu. Vezměte to zkrátka tak, jak to je, a občas se k našemu blbnutí připojte. Uvidíte, že v našich očích budete hned o několik stupínků výš.

Čtěte také:

Reklama