walk

Definovat sexy chůzi není snadná věc. Přitom jsem zastáncem názoru, že sexy chůze může být při seznamování hodně důležitá. Vzpomínám si, jak jsem se v pubertě zamiloval do dívky jen kvůli její chůzi - přitom jinak vlastně moc neodpovídala mým ideálům.

Podle chůze poznáte člověka už na dálku

Nevěříte? Tak to někdy zkuste - zkuste se oprostit od tváří, sundejte brýle (máte-li tu výhodu) a pokuste se určovat své známé podle chůze. Uvidíte, že to jde překvapivě dobře.

Jak to mám já?

walk

Přiznávám se dobrovolně, že jsem takzvaný „zadňák". Tak možná proto mě ženská chůze tolik zajímá. Postupem času jsem se naučil rozlišovat šest základních typů ženské chůze, které hodně závisí na fyzických dispozicích dívek a dam: tedy jak nosí ramena, krk, hlavu, zda se nehrbí, jak moc vyvinuté mají zadní partie, jaký dělají pohyb rukama, jaký mají tvar nohou... A samozřejmě nelze opomenout, že k chůzi má co říct i obutí a výška podpatku. Když máte na nohou kanady, půjdete docela jinak než v teniskách, když máte na sobě holinky, půjdete docela jinak než v lodičkách. Když se rozhlížíte z rovné podrážky, vyrazíte pak docela jinak, než když vyjdete na dvanácti centimetrech.

Chlapecká

Většinou se vyskytuje u dívek s rovným zadečkem a útlou (až dětskou) postavou. Boky se pohybují pouze dopředu a dozadu a ruce opisují pádlovitý pohyb. Musím říct, že pro mě jedna z nejsterilnějších.

Kvapná

walkMívají ji většinou podsaditější ženy. Krátké uspěchané kroky, jejichž kmitočtu občas ruce nestíhají. Tahle chůze nedává příliš prostoru k rozvlnění ladných křivek. Opět nic, co by oku příliš lahodilo.

Čapí

Překvapivě se nevyskytuje jen u vysokých „kostnatých" žen, přesto povětšinou. Chůze čapí je krok neúměrně délce nohou prodloužený. Pravda, říká ze, že Cimrman měl krok metr dlouhý, ale pokud zrovna nemáte nohy délky Yvetty Hlaváčová, pak vám taková chůze příliš slušet nebude.

Lážo-plážo (přirozená)

Přechodná skupina, ve které se nachází spousta možných podtypů a většina žen. Označením lážo-plážo jsem chtěl vyjádřit chůzi, o kterou se žena zkrátka nestará a naštěstí netrpí žádnou shora uvedených „vad". Je tedy vždycky přirozená a nikdy nepříjemná. Může být krásná, což ale záleží na individuální posouzení pozorovatele.

Strojená

walkTahle chůze je pokusem o sexy chůzi, který ale žena nedovedla k dokonalosti. Je jedno, jestli se v ní cítí nebo necítí, ale je zkrátka poznat, že si na sexy chůzi jen hraje. Nejlépe snad tento styl předvést na modelu, který jsem nedávno potkal - ta dívka od pasu dolů vykazovala všechny znaky sexy chůze, ale od pasu nahoru byla strnulá jako robot - dokonce mi přišlo, že vůbec nepohybuje rukama! Na mé tváři většinou taková chůze vykouzlí lehké pousmání.

Sexy

Hlava mírně skloněná a posazená dozadu, ramena přirozeně rovná, pánev opisuje pravidelný a výrazný houpavý pohyb, který ruce inverzně kopírují, nohy se nikdy nedotýkají koleny, ale naopak se těsně míjí, chodidla jsou předkládána jen do drobného zákrytu, palce u nohou nikdy nevybočují ze směru chůze a hlavně: žádný spěch! Když takovou chůzi doprovází nenucený úsměv a vnitřní pocit: „Jsem kočka!", je pro mě pohled na takovou dámu balzámem pro duši.

 

Jak dopadla anketa mezi ostatními chlapy?

Martin (nechtěl se fotit...)

Sexy chůze musí být bez kalhotek.

Milan

Milan

Dlouhé podpatky, minisukně, opálené oholené nohy.

František

František

Aby šla sexy, musí to mít trošku pod kontrolou. A jak to vypadá? Kroutí boky a nemá nohy příliš roztažené od sebe.

 

A nakonec mám pro vás jeden krásný vtip o chůzi...

 

Záleží vám na tom, jak chodíte? A vašemu partnerovi? Myslíte si, že se dá u žen definovat sexy chůze? A u muže? Znáte nějakou ženu nebo dokonce muže, o kterých byste směle prohlásila, že jejich chůze je sexy? Potkala jste někdy někoho se švihlou chůzí?

 

Reklama