Hlavním hostem první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílaného v neděli 7. května od 12.00 do 13.00 na ČT1 a ČT24 bude bývalý prezident ČSFR a ČR pan Václav Havel.

Bude debatovat o aktuálních tématech, jakými jsou úroveň letošní předvolební kampaně a české politické kultury, agresivita ve společnosti, přímá volba prezidenta, neochota politických stran zveřejnit kandidáty na prezidentský úřad, veta zákonů současného prezidenta Václava Klause.

Václav Moravec se zeptá i na novou knihu Václava Havla a na jeho vzpomínky na prezidentský úřad a nevyhne se ani zahraničně-politickým tématům v předvolební kampani, především absenci diskuse o budoucnosti Evropské ústavní smlouvy, dění na Středním východě v souvislosti s íránským jaderným program a postojem OSN k tomuto problému.

Václava Havla poté ve studiu vystřídají předseda Senátu PČR Přemysl Sobotka (ODS) a ministr zdravotnictví David Rath.

V druhé části
Otázek Václava Moravce vysílané od 13.05 do 14.00 na ČT24 bude debata z první části pořadu pokračovat.

Později budou v další části diskutovat zástupci neparlamentních stran kandidujících ve volbách do PS PČR
Zdena Ulmannová (Strana Rovnost Šancí), Petra Edelmannová (Národní strana), František Červenka (Právo a Spravedlnost), Petr Cibulka (Pravý blok) a Petr Czasch (Strana zdravého rozumu) o aktuálních politických tématech a budou mít také samozřejmě možnost představit své strany a priority jejich programů.

Zdroj: Česká televize

Reklama