5f7f0cca43b1eobrazek.pngNa počátku všeho byla jedna velmi mrazivá expedice na sever Norska. Během ní si Ake Nordin, zakladatel značky Fjällräven, slíbil, že navrhne bundu, ve které mu už nikdy nebude zima. První prototyp vytvořil sešitím dvou bund k sobě, čímž eliminoval únik tepla na minimum. A tak se zrodila ikona Expedition Down Jacket, která i téměř po padesáti letech od svého vzniku zahřívá milovníky dobrodružství za polárním kruhem, při výstupech na nejvyšší hory světa, ale i ve městě, a podle které vznikla nová kolekce Expedition.

Celá série je vytvořena s důrazem na maximální udržitelnost. Svrchní části i podšívky všech modelů jsou ušity z recyklovaného nylonu, syntetická výplň je vyrobena z recyklovaného polyesteru. Samozřejmostí je pak použití eticky získaného peří, jehož původ je stoprocentně dohledatelný. Fjällräven využívá peří, které je vedlejším produktem masného průmyslu a které podléhá velmi přísným standardům úmluvy Down Promise. Při získávání peří není ublíženo žádnému živému zvířeti a jeho zpracováním Fjällräven navíc pomáhá snižovat množství odpadu produkovaného potravinářským odvětvím.

Expedition Long Down Parka
Expedition Long Down Parka vás ochrání i v tom největším mrazu a sněhové vánici, a díky prodlouženému střihu vás zahřeje až po oblast stehen. Je vyrobena ze 100% recyklovaného nylonu a vyplněna kombinací eticky získaného peří a syntetické výplně ze 100% recyklovaného polyesteru. Prošívání pomáhá držet výplň rovnoměrně rozloženou, čímž se eliminuje riziko profouknutí bundy a ztráty tělesného tepla. Kapuci i spodní lem lze přizpůsobit pomocí šňůrek. Bunda má objemnou, pohodlnou kapuci, zapínání na dvoucestný zip chráněný légou na patentky, elastické manžety s knoflíky na rukávech, dvě vnější kapsy s klopou i přístupem ze strany a jednu vnitřní na zip. Je dostupná v dámské i pánské variantě.

5f7f0cebbd00fobrazek.png
Doporučená maloobchodní cena: 15 790,- Kč

Expedition Pack Down Hoodie
Na zimních túrách nebo při běžkování se vždy hodí mít s sebou lehkou a skladnou extra vrstvu, která vás udrží v teple, když se rozhodnete dát si krátkou pauzu. Expedition Pack Down Hoodie je pro tyto případy ideální volbou. Je vyrobena ze 100% recyklovaného nylonu a je vyplněna eticky získaným peřím, v oblasti ramen je navíc vyztužena výplní ze 100% recyklovaného polyesteru pro větší odolnost vůči vlhku a otlačení (například při nošení těžkého batohu). Bunda má pohodlnou kapuci se stahovacími šňůrkami, zapínání na zip, manžety na rukávech s elastickým zakončením a celkem tři kapsy – dvě vnější a jednu vnitřní, všechny na zip. Perfektně se hodí také jako střední vrstva pod shellovou bundu. Je dostupná v dámském i pánském provedení, přičemž verze pro ženy má lehce upravený, vykrojený střih, aby bunda lépe seděla.

5f7f0d08d8cdeobrazek.png
Doporučená maloobchodní cena: 7 890,- Kč

Expedition Lätt Hoodie

Lehká a skladná bunda Expedition Lätt Hoodie se syntetickou výplní ze 100% recyklovaného polyesteru je báječnou alternativou k péřové bundě – oceníte ji především v chladnějším vlhkém prostředí, protože dokáže vstřebat určité množství vlhkosti, aniž by ztratila své termoregulační vlastnosti. Bunda má praktickou přiléhavou kapuci, zapínání na zip, manžety na rukávech s elastickým zakončením a celkem tři kapsy – dvě vnější a jednu vnitřní, všechny na zip. Perfektně se hodí jako střední vrstva pod shellovou bundu a ve složeném stavu poslouží i jako pohodlný polštářek. Je dostupná v dámském i pánském provedení.

5f7f0d4061909obrazek.png
Doporučená maloobchodní cena: 5 790,- Kč

A na závěr pár tipů, jak zůstat v teple

 1. Vsaďte na vrstvení
  Místo jednoho silného kusu oblečení si vezměte tři nebo čtyři slabší vrstvy – bude se vám tak snáze regulovat tělesná teplota v průběhu celého dne, protože budete moci jednotlivé vrstvy svlékat a oblékat podle toho, zda jste právě v pohybu nebo odpočíváte.
 2. Buďte v pohybu
  Hýbejte se i během přestávek na odpočinek. Procházejte se sem a tam, zaskákejte si nebo udělejte pár dřepů, skvěle tím rozproudíte krevní oběh a hned vám bude tepleji.
 3. Chraňte se před větrem
  Vzduch kolem lidského těla se přirozeně ohřívá a tvoří tak neviditelnou izolační vrstvu. Během větrných dní se proto chraňte větruodolným oděvem, který zabrání unikání teplého vzduchu.
 4. Zahřejte se zevnitř
  Na zimních trecích pijte teplou vodu nebo čaj. Přidáte-li navíc trochu cukru nebo medu, dodáte tělu rovnou i novou dávku energie.
 5. Schovejte si do spacáku lahev s teplou vodou
  Naplňte lahev (pouze takovou, která je určena na horké tekutiny!) horkou vodou, dobře uzavřete a schovejte do spacáku. Než se nachystáte na spaní, spacák se vám krásně prohřeje.

Bundy z řady Expedition jsou dostupné v kamenných prodejnách a na fjallraven-shop.cz
5f7f0d518393cobrazek.png

Reklama