Chtěla byste vědět, jak vypadá ideál tchyně? Tak si přečtěte příspěvek od čtenářky s nickem Dante Alighieri, za který moc děkujeme.

Dobrý den všem! Já ještě nejsem vdaná, ale přítele mám, takže vlastně i tchýni. Je skvělá. Není to jen o tom, že mi pořád něco dává a pořád nás s přítelem zve na oběd. Je to i o tom, že se mi stala vzorem. Je spokojená, krásná, umí si udělat radost. Klidně zapomene na zaměstnání, odloží úklid a užívá si. Je ve všem nad věcí a nebere věci smrtelně vážně. Připadá mi až úchylně sympatické všechno, co dělá. To, jak žije.

Přivedla mě např. ke čtení a to jsem ho vždycky nesnášela. Jenže její vyprávění o tom, jak přijde ze zimní procházky a těší se na postel a knížku, mě nenechalo chladnou. Najednou musím číst taky. Půjčila jsem si od ní 500stránkovou bichli :) Už jen z podstaty, že pro ní je čtení velká vášeň, mě to prostě baví taky a vůbec se do toho čtení nemusím nutit. Možná podvědomě čekám, že mi ta kniha taky přinese kousek té radosti do života, jakou má ve svém životě ona.

Přivádí mě i k takovým těm ženským "hloupůstkám", jako je třeba nápad koupit si taky kozačky na podpatku. Na tom asi nikomu není nic divného, ale já kozačky nikdy nenosila, natož na podpatku. A teď je najednou chci, protože je má ona a sluší jí. Prostě se od ní pořád inspiruju až opičím :D Zaujme mě vždycky i její vyprávění o práci - je dětská zdravotní sestra. Je mi moc sympatické, jak je pracovitá, chytrá a má spoustu zkušeností ve svém oboru. V otázkách zdraví se na ní často obracím.

Abych ale nepůsobila jako opička jen já, i ona se ode mě nechá inspirovat a obdivuje mě. Zírá, jak umím sama řídit a jak hladce snáším život na kolech (mám dva domovy, a tak pořád pendluju sem a tam). Moc mě chválila za školní úspěchy. Líbí se jí můj vkus - oblečení i bižuterie.

A hlavně mě bere jako rovnocennou ženskou. Společně pomlouváme ty naše chlapy a jsme v tu chvíli jako největší kamarádky :D Ale i když říká, že by svého muže někdy nejradši zabila, jejich vztah se mi líbí a taky si ho beru tak trochu za vzor (ten vztah). Po jejich vzoru se učím hlavně toleranci a schopnosti neřešit každou malichernost typu "nechal si lžičku na stole".

Už jsem si mnohokrát pomyslela, že pokud se s přítelem rozejdeme, budou to vlastně rozchody dva v jednom - přijdu o bezvadnou tchýni a další taková už nebude. Mám jí ráda, vážím si jí a její ztráta by mě mrzela stejně jako ztráta přítele. Jinak s předchozím přítelem jsem byla skoro 4 roky a jeho mámu jsem viděla jen jednou. Vůbec se o mě nezajímala.

Dante Alighieri

Milá Dante, držím vám palce, aby vám zůstal nejen přítel, ale báječná tchyně.

Co tomu říkáte, milé ženy-in. Zní to neuvěřitelně?

Reklama