n

Moře nás, suchozemce, přitahuje přímo magicky. Proto tak milujeme navy styl a rádi se obklopujeme vším, co nám jeho krásu připomíná. Ať už jsou to barvy, nebo typické symboly. Tento styl je populární nejen v našem šatníku, ale i v zařizování bytu. Podívejte se, jak se dá vytvořit navy styl v bytě.

Také jste propadli kouzlu moře? Možná jste se vrátili z dovolené a rádi byste si tu pohodovou náladu připomínali co nejdéle. Možná jste si přinesli nějaký suvenýr, nasbírali kamínky nebo mušličky, ale chtěli byste víc. Chtěli byste si ten pocit dovolené prodloužit a mít ho celoročně. Zkuste navy styl. Jeho realizace je jednodušší, než si myslíte.

Co je pro něj typické?

Pokud ho znáte z módy, zřejmě vás nepřekvapí, že stejné prvky opakují i při designování interiérů.

Jsou to hlavně barvy. Všechny odstíny modré v kombinaci s bílou. Už jen to vám vykouzlí neopakovatelnou a vzdušnou atmosféru, kterou jsme vídali v přímořských bungalovech. A přitom nepůsobí násilně ani v bytě „suchozemce“.

Inspiraci pro barevnou škálu najdete i na svých fotkách z dovolené

m

  • Přírodní materiály. Dřevo ve všech odstínech. Od tmavé barvy mahagonu až po světlou patinu, která připomíná vyplavené, slanou vodou vybělené dřevo. Ratan, rákos, bambus, banánové vlákno.
  • Z látek vede především bavlna, vzdušné, ale matné hedvábí, nebo len s hrubší strukturou.
  • Vzory. Proužky, a zase proužky v různých šířkách. Vzory s mořskými motivy, jako jsou ryby, mořské hvězdice, lodě a podobné sice námořnický styl evokují velmi dobře, ale měly by se používat jen na doplňcích. Přesně podle hesla: „dobrého pomálu“.
  • Doplňky: Možná jste si přivezli nějaký suvenýr v podobě plachetnice, ryby nebo kormidla, ale s těmi zacházejte velmi opatrně, aby nepůsobily kýčovitě.

Podívejte se na navy styl v jeho krystalické podobě a zkuste si z něj vybrat něco pro sebe.

Jak se vám líbí?

Foto: facebook Elle Decoration

Čtěte také:

Reklama