Výstava Vína a Destiláty má již celkem hezkou tradici a i díky ní pak můžete v oblíbených restauracích pít dobré nápoje. Veletrh s ušlechtilými moky je sice primárně určen pro odbornou veřejnost sestávající se z restauratérů a hoteliérů, kteří mají právě zde možnost ochutnat z tisíců vzorků vín a podle svého uvážení pak zásobit svoje podniky, ale milovníci dobrého vína si rozhodně také přijdou na své.

Pokud se ve vínu nevyznáte, ale pijete jej rádi, je právě tato výstava možná tím nejlepším startem, protože nikde jinde nemáte více možností seznámit se s tolika ochotnými odborníky jako právě zde. Když budete trpěliví vy, oni budou také a milerádi se s vámi podělí o svoje zkušenosti a pomohou vám zjistit, jaké víno je právě pro vás to nejlepší.

Dobrý nápad je také zastavit se u značek, které znáte, a poslechnout si celou legendu k vašemu oblíbenému vínu. Teprve potom můžete naplno docenit jeho veškeré kvality, o kterých jste možná předtím nevěděli. Zcela jistě na pražském výstavišti každý rok najdete australské vinařství Jacob´s Creek, kde vám příjemní číšníci rádi pomohou najít to, co vám nejvíce chutná.

jacobs

Pochopitelně, že stálými hosty veletrhu jsou i další skvělé značky, které se snaží návštěvníkům předvést to nejlepší, co se na jejich vinicích urodilo. K opravdu úspěšným moravským vinařství patří například Micros-vín Mikulov, Chateau Valtice, Chateau Bzenec, Modrý sklep a mnoho dalších – u všech stánků tak můžete ochutnat a zároveň porovnat kvalitu třeba jen jedné odrůdy, kterou máte rádi. A že nic nepoznáte? Toho se nebojte, vinaři vám sami poradí, co byste měli ve víně najít.

Letošní ročník si ve třech dnech vzal za úkol představit tři země. První den byl věnován vinařům domácím, kteří se přijeli pochlubit se skvělými víny, druhý den patřil Francii a třetí den se seznámíte s víny z Moldávie.

12. mezinárodní veletrh Vína a Destiláty se uskuteční 28. 4.–30. 4. 2009

Na Výstaviště Praha Holešovice jste zváni každý den od 11 do 20 hodin.

„Exhibice se uskuteční na ploše 5500 metrů čtverečních v zachovaném pravém křídle Průmyslového paláce,“ řekl ředitel veletrhu František Veselý.

Zapojte se do soutěže a vyhrajte vstupenky na tento velkolepý veletrh! Soutěž probíhá ZDE

Reklama