Máte rádi místa s vtipem, skvělým interiérem a lahodným jídlem? Špejle je přesně taková. Unikátní koncept bistra vychází z oblíbených chlebíčků, coby rychlého a kvalitního jídla, které je vhodné v jakoukoli denní i noční dobu.  Češi mají chlebíčky ve svém DNA, stejně jako humor. Knedlozelovepřo jako chlebíček? Ano. Ale také s kozím sýrem, prosciuttem, pestem, červenou řepou, studené, slané i sladké! Nabídka bistra se mění podle sezóny i denní doby, tedy snídaně, oběd i večeře, vždy však na špejli.

spejle

Nováček na české gastro scéně má promyšlený nejen koncept, ale také minimalistický, funkční interiér s industriálními prvky. Špejle se jí rukama a umyvadla najdete proto hned na několika místech přímo v bistru. Skříňky připomínající školní šatny ukrývají zásuvky s nabíječkami na mobilní telefony. Za konceptem stojí parta zkušených gastronomů a jejich léty nasbírané zkušenosti se zde zúročují v té nejlepší podobě. Není proto divu, že také nápojový lístek uspokojí i náročné hosty, rukopis slavného pražského Bugsy’s baru se zde nezapře. Nechybí zde výborně připravená káva, domácí kvašené limonády, koktejly, pivní speciály a pečlivě vybraná vína včetně sektů a Champagne.  Pýchou podniku je jedna z nejširších nabídek chuťových variací Gin & Tonic v Praze. 

s

Bistro Špejle, Jindřišská 16, Praha 1 má otevřeno od 8 do 23 hodin a nabízí možnost ochutnat z velké palety chutí, přestože zde nemají žádné menu. Vše si vybíráte očima a sami se obsluhujete, navíc neplatíte za jídlo, nýbrž za nasbírané špejle.

Osobní recenze:

stul

Ač jsem v tuhle chvíli omezená svou dietou, tak jsem do Špejle vyrazila a ochutnala, co mám povolené. Bistro je velké, má příjemnou atmosféru a skvělý servis. Tuším, že budu častým hostem, jelikož mi přijde skvělé zajít sem na víno, nebo Gin s tonicem a k tomu si vybrat pár špejlí podle aktuální chutě. Výběr je obrovský a nebudete vědět, co si dát dřív. Těším se až ochutnám mnohem víc, ale i z toho mála si mě tento koncept získal a do Špejle se vrátím, abych ochutnala další a další sezónní „špejle“. Abych nezapomněla, jedna špejle stojí 29 Kč.

špejle

jidla

spejlee

vajickova

Reklama