O víkendu 13. a 14. srpna můžete na zámku Dačice navštívit velmi zajímavé KASTELÁNSKÉ PROHLÍDKY, které provádí - jak napovídá název - sama kastelánka zámku Kristýna Dvořáková.

Kastelánská prohlídka v Dačicích zahrnuje samozřejmě běžnou prohlídkovou trasu s reprezentačními sály a soukromými apartmány příslušníků rodu Dalberg, ale i prostory jinak návštěvníkům nepřístupné, jako jsou sklepy a půda.

Kastelánské prohlídky vedené paní Kristýnou Dvořákovou, zámek Dačice, foto: www.vyletiky.cz

Kastelánka Kristýna Dvořáková ukazuje, jak vypadal předchůdce gramofonu a vypráví jednu zákulisní historku, která s ním souvisí

Vzhledem k tomu, že kapacita je omezená a tyto prohlídky vyhledávají především opravdoví zájemci o historii zámku, můžete se těšit nejen na velmi zajímavé informace, ale také jedinečnou atmosféru.

Kastelánka Kristýna Dvořáková, foto: www.vyletiky.cz

Odemknout takovou truhlici nebylo dřív jen tak. Bylo třeba mít klíč a najít také dobře maskovaný otvor, kam se klíč zasouval.

Prohlídka trvá cca 2 hodiny, ale uteče to tak rychle, že si budete říkat, jaká je to škoda. Že byste ještě zůstali a naslouchali dál.

Zámek Dačice, foto: www.vyletiky.cz

Pod zámkem je to docela tajemné. Normální návštěvník nemá o takových sklepech ani tušení...

  • Osobně doporučuji zvláště všem, kteří pravidelně sledují mé příspěvky z hradů a zámků. Ale zváni jste samozřejmě všichni.

Technická poznámka:

Je dobré si kastelánské prohlídky rezervovat na čísle 773 771 819 nebo na e-mailu: demeter.peter@npu.cz.

P.S. A nezapomeňte si dát v zámecké kavárně kafe. Mají výborné!

Přečtěte si také:

Reklama