V sobotu 25.1.2014 došlo v průběhu necelých cca 24 hodin k akutnímu úhynu 69 z celkového poštu 89 sladkovodních ryb umístěných v centrální nádrži v Mořském světě. Dnes, po několika měsících práce, Mořský svět otevírá nově zrekonstruovanou středovou nádrž.

Celková škoda dosáhla částky1 200 000 Kč. Na základě provedené diagnostiky v několika laboratořích byl případ uzavřen jako otrávení ryb neznámou látkou, která způsobila plynovou embolii.

jjj

Dnes, po několika měsících práce Mořský svět otevírá nově zrekonstruovanou středovou nádrž. Nádrž je opět koncipována do prostředí jihoamerické Amazonie. Navodit tento dojem má maketa skály uprostřed nádrže a také mangrovníky, které se proplétají kolem celého modelu. Zrekonstruovaná nádrž má objem 50.000 litrů vody a je napojena na nový systém uhlíkového filtru, který zajišťuje vysokou kvalitu filtrace. V zastoupení živočichů naleznete zajímavé druhy jako například plodožravé piraně, keříčkovce, sumečky žraločí, kančíky citronové, hlavostojky a ze zástupců plazů kubánskou želvu nebo karetu nádhernou. Pro želvy je v akváriu nově také výlez, kde mohou želvy klidně odpočívat.

zelvyyy

Po zralé úvaze jsme možnost krmení této středové nádrže návštěvníky ponechali, a to především z důvodu interaktivního zážitku. Nově je však nádrž osazena HD kamerovým systémem, který dokáže přiblížit a zobrazit identifikaci osob.

Znovuotevření této nádrže bylo možné provést v tak rychlém časovém horizontu hlavně díky společnostem OK group a Česká Podnikatelská Pojišťovna, která vyřídila rychlé vyřešení pojistné události. Mořský svět by rád poděkoval za rozsáhlou podporu veřejnosti.

rrrrrr

Zoo Mořský svět
Stálá výstava Mořský svět® na Výstavišti v Praze 7 se rozkládá na ploše 1.000 m2, objem všech nádrží je kolem 175.000 litrů vody. V těchto nádržích se nachází kolem 4.500 kusů mořských a sladkovodních ryb a živočichů.
Ročně ji navštíví v průměru kolem 80.000 návštěvníků. Obří nádrž s objemem 100.000 litrů je domovem téměř dvoumetrového žraloka lagunového. Součástí výstavy je také korálová jeskyně, která nabízí úchvatný pohled do světa korálů a jejich pestrých obyvatel.

Výstava Mořský svět® je otevřena denně od 10 do 19 hodin.

Více informací na www.morsky-svet.cz

tisková zpráva

Reklama