Karlstejn1

Přestože je přes zimu mnoho hradů a zámků uzavřeno, Karlštejn je právě nyní jednou z výjimek. Tedy alespoň na chvíli. Hrad bude otevřen do neděle, 9. ledna.

Pokud se rozhodnete hrad v tomto období navštívit, nemusíte se bát, že byste byli o něco ochuzeni. Na cestě k hradu vás i v mrazech čekají otevřené stánky, stejně jako v sezoně, kdy se na druhou stranu zase nesetkáte s příjemnými lidmi ve stáncích na cestě k hradu, kteří na vás čekají s horkým svařákem.

Všude je cítit sváteční povánoční nálada, kterou dokresluje i výzdoba krámků a okolních domečků. Ani restauratéři tento čas nepodcenili. Z míst, kde si v klidu posedíte a dobře se najíte, si můžete vybírat.

Karlstejn2

A to, že je Karlštejn památkou, kterou stojí za to navštívit, potvrdila i anketa „Výlet 2010“ Českého rozhlasu, kde se hrad Karlštejn umístil v žebříčku nejoblíbenějších památek na druhém místě. Z vítězství se může radovat Telč. Třetí příčka patří Lednici.

Otevírací doba

Do neděle 9. ledna, bude hrad otevřen denně kromě pondělí, vždy od 9 do 15 hodin. V únoru budete hrad moci navštívit během víkendů. Od března už by měl mít hrad pro návštěvníky otevřeno každý den, kromě pondělí.

Karstejn3

Více informací najdete ZDE, na oficiálních internetových stránkách hradu.

Kudy tam

Aurtem: Z dálnice D5 je vhodné sjet až v Berouně, na silnici č. 116. K hradu není vjezd povolen, pro automobily je ve městě zřízeno hlídané placené parkoviště.

Vlakem: Zastávka Karlštejn je od hradu vzdálena asi dva kilometry (spoj Praha - Beroun - Plzeň). Od zastávky vlaku půjdete chviličku po cestě podél řeky (po proudu), kde narazíte na most přes řeku. Za ním na druhém břehu už začíná poklidná hradní cesta mezi domečky, která vás dovede až k hradu.

Pro otevření mapy klikněte na obrázek

Karlstejn mapa