muzeum

muzeumPokud patříte mezi fanoušky strašidel a tajemných pověstí, zvláště pak ze staré Prahy, rozhodně byste se měla vydat do Mostecké ulice právě v Praze.

Tam stojí muzeum, kde najdete všechno pohromadě. Hned u dveří vás uvítá tajemná postava v ještě tajemnějším kostýmu. Když vejdete do útrob domu, jehož historie sahá až k počátkům 14. století, spatříte ty nejzajímavější legendy a pověsti našeho hlavního města.

Pokud nosíte brýle na čtení, rozhodně je nenechávejte doma! Text totiž tvoří drtivou většinu expozice. Mnoho legend tady visí zapsáno na stránkách jako vytržených z obrovské knihy.

Všechny tyto příběhy jsou inspirovány výhradně autentickými záznamy a legendami. Nejedná se tedy o žádné účelně vymyšlené pohádky. Můžete se tak dozvědět nejen to, jaká strašidla můžete potkat a kde, muzeumale také příběh, které se k nim váže a který stojí v pozadí tajemných jevů. Skoro vás překvapí, že snad každý starší dům v Praze má nějakou tu legendu. Někdy dobrou, se šťastným koncem, ale ve většině z nich naopak teče krev a na místě zůstávají duše, které naleznou klidu až tehdy, kdy je někdo osvobodí. V tom lepším případě. V tom horším budou strašit na věky.

Samozřejmě tady kromě popisu najdete také vizuální ztvárnění strašidel. Ze stěny trčí ruka jeptišky, která měla být zaživa zazděna, o kousek dál sedí vodník z Vltavy, nechybí ani bezhlaví rytíři, kostlivci a kýchající nemluvně z Karlova mostu. Narazíte i na předměty s legendami související. V hlavě mi utkvěl například hrnec, který měl jakýsi muž nasadit místo hlavy své manželce poté, co jí hlavu sám uřízl.

Ovšem to nejlepší vás čeká ve sklepních prostorech. Vstoupíte do šera a před vámi se rozprostírá minulost. Vidíte staré pražské uličky i jejich strašidla. Tajemná hudba, křik, dusot kopyt a řinčení kočáru, v němž se vozí hrůzostrašný kostlivec, se ozývá z reproduktorů.  Nic pro nyktofoby a malé děti. I mně přeběhl mráz po zádech.

Otevírací doba: Denně 10–22 hodin

Vstupné

Dospělí 100 Kč
Děti a důchodci: 50 Kč
Studenti: 75 Kč
Rodinné: 200 Kč

Jak se do muzea dostanete?

Muzeum najdete jen pár kroků od malostranského konce Karlova mostu. Tramvají je to nejblíže do zastávky Malostranská. Odsud směrem ke Karlovu mostu.

Webové stránky muzea: www.ghostmuseum.cz

lupa

Reklama