Zajímavý projekt na podporu nepálských dětí Nepálčata bude mít stánek na Cestovatelském festivalu Kolem světa, který proběhne v Praze 19. až 20. března a v Ostravě 2. dubna 2011.

mysha

Zajímáte se o vzdálené země a jejich kulturu, život lidí v různých poměrech? Ráda pomáháte? Srdečně vás zveme na Cestovatelský festival Kolem světa, na kterém bude mít prodejní stánek například nezisková organizace Nepálčata.

  • Praha - 19. až 20. března 2011, Kulturní dům Ládví
  • Ostrava - 2. dubna 2011, Kulturní dům Akord

Další informace o festivalu najdete na následujících odkazech...

Více o projektu Nepálčata

Projekt Nepálčata je zaměřen na pomoc dětem v Nepálu. Založila ho novinářka Michaela „Mysha" Košťálová, se kterou vám přineseme příští týden rozhovor. „Co se týče stánku na festivalu," řekla nám Michaela, „budou mít návštěvníci možnost zakoupit pohlednice, publikace, doplňky a čaje - vše s nepálskou tematikou. Pro ženy bych zdůraznila především doplňky: náramky, kabelky, šátky... Nákupem přispějete nepálským dětem, které by bez pomoci neměly šanci dostat se ke vzdělání."

Výstava fotografií

V rámci festivalu též proběhne výstava fotografií Michaely „Myshy" Košťálové Z podhůří Himálaje, která vám otevře okno do Nepálu, jedné z nejchudších zemí planety. Podíváte se pod věčně zasněžené štíty nejvyšších hor světa i do tváří tamních obyvatel. Projdete se mezi prastarými památkami a uslyšíte buddhistické modlitební praporky šustit ve větru.

Reklama