Speciální program nachystali pro návštěvníky na sobotu 15. června organizátoři Dne otevřených dveří na větrné elektrárně. Akce se koná u Janova poblíž Litomyšle. Pokud ještě nemáte program na víkend, co tak vzít své děti i tatínky a vyrazit?

Den otevřených dveří větrných elektráren u obce Janov poblíž Litomyšle, probíhá v rámci 8. ročníku akce: Den otevřených dveří větrných elektráren, který pořádá Česká společnost pro větrnou energii.
Kompletní informace o výstavbě a fungování nových moderních větrných elektráren, možnost prohlídky vnitřního vybavení elektrárny, přednáška specialisty v oboru větrné energie, program pro děti: to vše jsou hlavní magnety čekající na návštěvníky.

Akce se koná tuto sobotu 15. června od 1017 hod. u obce Janov

Lokalita: Pardubický kraj, okres Svitavy, poblíž města Litomyšle.
Pro návštěvníky bude zajištěna možnost parkování.

mapaj

Fotografie z loňské akce

Větrné elektrárny u Janova byly postaveny v létě 2009, jejich provozovatelem je společnost ČEZ Obnovitelné zdroje. „Věříme, že právě formou osobní zkušenosti a možnosti prožít den takříkajíc přímo s větrnými elektrárnami si lidé mohou udělat skutečně vlastní názor na přínos větrné energetiky. Je to v souladu s naším záměrem, aby se elektrárny staly přirozenou součástí zdejšího prostředí a za své je vzali obyvatelé i návštěvníci kraje,“říká ředitel ČEZ Obnovitelné zdroje Oldřich Kožušník.

Více informací je k dispozici na www.pro-vetrniky.cz

Souběžně se zpřístupněním větrných elektráren u Janova, se v rámci Dne otevřených dveří 15. 6. 2013 otevřou pro zájemce o větrnou energii také další větrné elektrárny v celkem 14 lokalitách po celé České republice.

Možná budete právě Vy jednou z návštěvnic.

poskytnuté foto: Martin Schreier, útvar mediální komunikace Skupiny ČEZ

Reklama