Zajímá vás, jak to bylo doopravdy s děkanem Lautnerem a krásnou Zuzanou, o jejichž utrpení vypráví slavný film Kladivo na čarodějnice režiséra Otakara Vávry. Navštivte akci „Čarodějnické procesy“ v areálu Na Smrťáku!

S čarodějnicemi a čarodějnickými procesy je v naší zemi ponejvíce spojováno Jesenicko, konkrétně město Šumperk a mučírna ve Velkých Losinách. Na tamní procesy z naší neblahé minulosti poukazuje například film Kladivo na čarodějnice režiséra Otakara Vávry.

witch

Kdo jsou vlastně čarodějnice? Na to vám odpoví následující video...

Pokud se zajímáte o historii a chcete oslavu svátku čarodějnic (30. dubna) prožít právě na Jesenicku - tak říkajíc v centru dění - navštivte minifestival „Čarodějnické procesy“.

Minifestival Čarodějnické procesy

  • 30. dubna až 1. května 2011

Celá akce začíná v 16.30 procesím ze Smetanových sadů v Jeseníku, po příchodu na místo proběhne oficiální zahájení.

Více o akci

„Dovolili jsme si pro vás připravit program s historickou tematikou čarodějnických procesů na Jesenicku,“ dozvěděli jsme se od Andreje Némethyho z organizačního týmu akce.

witchJako první zahraje kapela Holátka se svou produkcí country hudby. Po tomto nášupu pohody zazní lahodné tony irských melodii v podání hudební skupiny Acoustic Irish z Ostravy. „Z tohoto klidu vás vrhneme do událostí, které se odehrály v průběhu sedmnáctého století v našem regionu, jak jistě tušíte, slova se ujme inkvizitor a zahájí kruté výslechy čarodějnic. S koncem první scény vás necháme vydechnout a opět vám zahraje kapela Acoustic Irish, tentokrát keltské písně, kterými se s vámi rozloučí.“

Tím ale celá akce nekončí... „Ve druhé scéně divadelního představení uvidíte, jak probíhal výslech v Losinské mučírně za pomoci různých nástrojů. Na konci tohoto představení budete mít jedinečnou možnost shlédnout samotné upálení hříšné čarodějnice na hranici a pouze na vás bude záležet, jestli zemře krutou, nebo milosrdnou smrtí. Závěr celého večera odlehčíme lehkým bigbeatem v podání kapely Number Zwei z nedalekého Šumperka, tím začíná volná zábava, která by měla pokračovat až do první hodiny ranní, kdy proběhne oficiální ukončení akce.“

Kde areál Na Smrťáku najdete?

„V Jeseníku zahnete do Husovy ulice, zde je odbočka na chatu Čertovy kameny, ta už vás dovede přímo k areálu - budou tam ukazatele, takže si myslím, že to nebude problém najít,“ vysvětlil nám Némethy.

Vstupenky

Jak nás ujistili organizátoři, vstupenky jsou k zakoupení přímo na akci. Místa je údajně dost, tedy se nemusíte obávat, že se na vás nedostane.

  • Vstupné je jednotné a symbolické: 30 korun

Další informace

carodky

Čtěte také...

Reklama