Za krásnou venkovskou architekturou i trochou toho poznání, zve čtenářka Jindra. Rok 2012 je rokem Boženy Němcové, tak by se slušelo uctít její památku alespoň jedním výletem, co říkáte?

Protože je rok Boženy Němcové, zve vás čtenářka Jindra k návštěvě Barunčiny školy...


Přeji pěkný den všem!

V naší vlasti se nachází mnoho krásných památek a určitě stojí zato je navštívit.
Tak ženy, neseďte jenom doma, vezměte děti, vnoučata a vydejte se poznávat krásy domoviny našich předků. Výlet je vhodný taky pro školy, aby děti poznaly, jak se vyučovalo před mnoha lety. Jelikož je rok 2012 Rokem Boženy Němcové, tak vás zvu na prohlídku Barunčiny školy v České Skalici, kam v letech 1824-1833 chodila do školy Barunka Panklová a později i její sourozenci.
Najdete tam spoustu zajímavostí a vzpomínek na školní léta našich předků. Božená Němcová o škole vypráví v povídce Pan učitel.

bs

Dále můžete navštívit muzeum a nebo se vydat do zámku v Ratibořicích.
Přeji všem pěkný výlet a krásné počasí.

  • Otvírací doba: květen, červen - 8°°-17°
  • Vstupné: dospělý 20 Kč, děti (6-15) 10 Kč

Jindřiška8

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou kontrolou.

Téma dne 7. května 2012: Kam na výlet

Máte tip, kde strávit zítřejší volný den? Pošlete mi ho jako příspěvek k tématu a poraďte tak ostatním čtenářkám! Za svůj tip, který by měl obsahovat pokud možno všechny důležité informace (například cenu návštěvy objektu atp.) můžete získat pěkný dárek. Jako tip můžete také posílat jednu aktuální fotografii z místa, kam jste vyrazila o tomto či minulém víkendu vy. Tato fotografie však musí být doplněna popisem, dlouhým alespoň jako tento odstavec textu. A jaký že dárek tentokrát můžete získat? Pro dvě přispěvatelky, které pošlou nejzajímavější a nejneotřelejší tip, tu mám dva výletní balíčky obsahující spray Bergasol Bronzage Passion SPF 10 a pro rychlou energii Deli pistáciovou.

Posílejte tedy...

  • Zajímavý tip na výlet
  • Fotku z místa, které jste nedávno navštívila (s popisem)

Tipy zasílejte na e-mailovou adresu redakce do 7. 5. 2012, 15.00 hodin. V předmětu e-mailu nezapomeňte uvést heslo.

deliberg

Reklama