5d8b368c431caddd.png

Klára Křížová
Na konci léta jsem vypravovala syna na studium do USA a řešila jsem, co mám poslat rodině, u které bude bydlet. Po delším rozmýšlení jsem koupila knížky o Praze v angličtině, balíček s kosmetikou Manufaktura a balíček s oplatkami Kolonáda. Ty jsou velmi chutné a udělaly všem velkou radost.
 
Veronika Bulánková
Vzhledem k tomu, že pocházím z malebného středověkého městečka Kutná Hora, kde se v minulosti těžilo stříbro, mám zcela jasno v tom, co bych přivezla cizinci jako dárek. Byl by to stříbrný pražský groš, mince, která se v Kutné Hoře několik let razila. K tomu bych přidala pohled s fotkou Chrámu svaté Barbory, aby v cizině věděli, že i malá Kutná Hora se má čím pochlubit.
 
Marta Kratochvílová
Nedávno jsem šla na Malostranské kolem pěkného obchůdku s perníkem. Měli tam docela hezky zabalené perníky a moc pěkné, hezky malované. Některé třeba i s nápisy Praha. Přijde mi, že perník je takový docela typicky český, a nevadí, že je z Prahy a ne z Pardubic. I kamarádka, jejíž přítel je z Francie, říkala, že je to pěkný dárek pro jeho rodinu, až tam pojede.

pernik.jpg
Helena Pelikánová
Mým tipem jsou nějaké dobré sladkosti, čokoládový balíček například s pralinkami Carla, ty jsou české. Také bych koupila tradiční oplatky Kolonáda, protože ty mi vždycky vozila babička z Mariánských Lázní. To je moc pěkný dárek, hezky zabalený a neznám nikoho, komu by nechutnaly. Pak bych koupila nějaké hezké sklo, skleničky nebo vázu, ale to je na odhadu vkusu, záleží, koho chceme podarovat.
 
Jana Novotná
Já bych volila podle věku. Vůbec mne nenapadá, jaké dárky koupit náctiletým dětem v cizině, možná komiksové knížky v angličtině. Rodičům bych přivezla Becherovku nebo nějaký jiný likér, případně přírodní kosmetiku z naší domácí produkce. Také máme hezké keramické produkty, ale zase záleží na tom, jaký mají vkus, co se jim asi bude líbit.
 
Karolína Waberová
My jsme rodině do Francie vždy vozili pardubický zdobený perník. Já osobně bych přivezla asi nějakou českou přírodní kosmetiku, a kdybych neletěla letadlem, tak určite uzeninu nebo pivní speciality.

5d8b36967c076obrazek.png
 
Jaké dárky vozíte do ciziny? Napište nám pod článek

Reklama