Nedávno jsme byli s rodinou v pražské ZOO.

Chtěla bych vám napsat, jaké se tam udály změny a jaký jsem měla pocit z práce zaměstnanců a pana ředitele Fejka.
Toho jsem náhodou potkala přímo před vchodem. Abych na něho neomaleně nečučela (stačilo, že manžel polohlasně zahlaholil „Hele, není to ten ředitel?“), tak jsem jen stihla zaslechnout jeho rozhovor s paní středního věku. Šlo o nějakou voliéru a pan Fejk si stál na svém. Voliéru nechtěl a dialog končil jeho slovy „Ta voliéra tam nebude“.
Dělá zřejmě během dne několik podstatných rozhodnutí. Od toho je ředitel a je to běžné.  

Mně se ale po návštěvě ZOO zdálo, že jeho rozhodnutí jsou většinou správná. Zoologická zahrada vzkvétá a od povodní je tu vidět velký kus práce. Vše dokreslují fotografie míst, která byla zatopená. Jsou k vidění na plotech či cedulích, rozmístěných všude, kde je to aktuální. Na člověka jde až hrůza, když vidí místa, na kterých právě stojí, jak byla úplně zatopená.

Začali jsme u lachtanů. Gastona zde už neuvidíte, ale nemyslím, že by zbylí lachtani nějak truchlili. Vesele dovádějí a nevadí jim ani stržená tribuna.
Tučňáci se nezměnili, když jezdíte prstem po skle jejich bazénu, stále ho pronásledují. Děti jsou z toho nadšené.
Sloni, hroši, pelikáni, dikobraz – téměř vše v dolní části ZOO je na svém místě. Už to není tak smutné.

V den, kdy jsme ZOO navštívili, bylo přes 35 stupňů a dceru jsem nakonec úplně svlékla. Vzhledem k tomu, že jsou jí dva roky, nikoho nepohoršovalo, že tam pobíhá jen v kalhotkách. Přesto ale začala být kvůli dusnu rozmrzelá, a právě když přestaly pomáhat zmrzliny a lízátka, dorazili jsme k dětskému koutku.

Na mašinku jsme byli připraveni. Ale malý bazén, či brouzdaliště pro nás bylo velice milým překvapením. A tak šly dolů i kalhotky a dcera se hodinu cákala ve vodě.
Na kraji bazénku jsou vodotrysky, a to se jí opravdu líbilo. No a nám s manželem taky, jelikož jsme si na blízkých lavičkách ve stínu mohli alespoň na chvíli vydechnout.

Kromě dětského koutku je tu nový vchod i s parkovištěm, umístěný na severní straně. Znamená to, že když se blížíte k ZOO, tak nezahnete doleva, ale doprava nahoru.
Indonéský pavilon se dostavuje a bude k vidění od září. Mají zde být orangutani, giboni a další živočichové a rostliny z jihovýchodní Asie. Myslím, že zde je stále více zajímavého k vidění.

Běžte se podívat!
A nakonec malá rada pro vás.
Batoh či tašku, která se pronese, můžete nechat v úschovně zavazadel.
A kočárek pro změnu můžete nechat úplně doma. Půjčí vám ho hned u vchodu.

http://www.zoopraha.cz/