Letní povyražení, které sice nikam nepovede, ale vzpomínky zůstanou. Mirka si myslela, že podobné klišé bude i její případ. Jenže situaci neodhadla správně. Egypťan Atef jí totiž v Praze skutečně navštívil a zatím ještě neodjel.

Letní láska

5e9030917a238obrazek.png
Foto:Shutterstock

Byla jsem na dovolené s kamarádkou v Egyptě a v hotelu jsem se tam seznámila s číšníkem Atefem. Padli jsme si do oka a vždycky po jeho šichtě jsme vyrazili někam do centra. Za pár dnů mi tvrdil, že se do mě zamiloval a že za mnou určitě přijede do Česka. Lichotilo mi to, ale nebrala jsem ho moc vážně. Vsadím se, že v dalším turnusu byla jeho vyvolenou zase nějaká jiná,“ vzpomíná Mirka na loňské léto.

Přestože tomu moc nevěřila, Atefovi slíbila, že když se do Čech opravdu dostane, ubytuje ho u sebe a ukáže mu Prahu. Vyměnili si adresy a po návratu domů s ním Mirka udržovala kontakt přes Facebook, což brala jako dobrý způsob procvičit si angličtinu.

Kolem Vánoc jí Atef napsal, že si našetřil dost, aby za ní mohl přijet do Čech a že ho má čekat na začátku března. „Ani tohle jsem mu teda moc nevěřila. Čekala jsem, že se těsně před příletem ozve a řekne, že to musí zrušit. Ale to se nestalo. Na začátku března mi vážně zazvonil telefon a tam Atef, že je v Praze na letišti a jestli bych ho nemohla vyzvednout. Hodně mě to překvapilo, ale co se dalo dělat. Nemohla jsem ho nechat samotného v cizí zemi. Dojela jsem pro něj s tím, že u mě může pár dnů zůstat a pak snad zase poletí zpátky,“ popisuje Mirka.

Ať už se sbalí a odjede

Jenže z pár dnů už je víc než měsíc. Krátce po Atefově příletu se naplno rozběhla koronavirová pandemie. A výsledkem je, že Mirka je s Atefem zavřená ve své pražské garsonce a živí ho. „Vůbec neřeší návrat domů, jen si tak zevlí na gauči a rozptyluje mě od práce, kterou dělám z domova. Snažím se ho donutit, aby kontaktoval egyptskou ambasádu a začal řešit svůj návrat, ale vždycky mě jen odbyde s tím, že se to nějak vyřeší a hlavní prý je, že jsme spolu. A na to on se tak dlouho těšil. Na domácnost samozřejmě nic nedává, takže jí moje jídlo, utírá se mým toaletním papírem a chová se jako by mu můj byt patřil,“ říká Mirka.

Atefa by nejradši vyhodila, ale v téhle situaci je jí ho líto. Neví, kam by šel a co by si počal. Na to podle svých slov nemá srdce, a tak ho u sebe doma mlčky trpí a plánuje, že se alespoň na pár dní přesune na vesnici za rodiči, aby si od něj na chvíli odpočinula.

Čtěte také:

Reklama