Ráda a často chodím na různé módní přehlídky či jiné akce, jelikož právě na nich se člověk může potkat s velmi zajímavými lidmi. Stejně tak tomu bylo několika dny, kdy jsem vyrazila na přehlídku spodního prádla a seznámila jsem se s návrhářským sourozeneckým duem, jehož kousky mě okouzlily. Jelikož se mi jejich prádlo opravdu líbilo a zarazilo mne spojení sourozenců coby návrhářů, rozhodla jsem se je vyzpovídat.

Já osobně jsem velkou milovnicí všech módních a kosmetických záležitostí a zároveň se ráda setkávám s lidmi, kteří dělají něco zajímavého, nápaditého, proto mě přehlídka sourozeneckého dua Jakuba a Nikol Ponerových velmi zaujala. Jejich spodní prádlo je jiné, ale v dobrém slova smyslu, a to je právě to, co mne nadchlo, protože nemám ráda nudnou klasiku. Celou dobu se mi honilo v hlavě několik otázek, například jestli není zvláštní navrhovat dámské prádlo v sourozenecké dvojici, a tuto a mnohem více otázek jsem talentovaným sourozencům položila.

sd

Nikol, Jakube, vy jste sourozenecké návrhářské duo, to by asi nebylo až tak nic divného, ale proč zrovna spodní prádlo?
Nikol: Tato idea mě napadla v jednom nejmenovaném klubu. :-) Celkově si myslím, že nabídka spodních prádel zejména tady v ČR je celkem mizivá. Naše prádlo je určeno pro zvláštní příležitost, ne pro běžné nošení - svatební prádlo, ozdobné prádlo, když chcete sobě nebo příteli dát něco výjimečného a nevšedního. Děláme ale i body, které se hodí i pro běžné nošení, například k džínám.

Čí to byl nápad?
Nikol: Prádlo byl můj nápad. Od malička nás to oba táhne k módě a já chtěla vymyslet něco vlastního. Obdivovala jsem bráchu, jak krásné šaty je schopen ušít, a začala jsem vyšívat svoje první kalhotky. :-D Trvaly mi 12 hodin a brácha se mi hrozně smál. Vydržela jsem a teď si myslím, že tvoříme skvělý tým. :-)

Jakube, nepřišlo ti divné vrhnout se jako muž do navrhování prádla pro ženy?
Jakub: Celý život se věnuji dámské módě, převážně šatům. Ze začátku mi přišlo zvláštní koukat na nahá ženská těla, dnes už mi to přijde naprosto běžné. Kdyby kolem mě na ulici prošla nahá žena, možná bych se nad tím ani nepozastavil. :-D

Jakou si myslíte, že dělají ženy chybu při výběru spodního prádla?
Jakub: Určitě ve výběru velikostí a správného tvaru. Prádlo by nemělo být jen účelové, jak si mnoho žen myslí, ale i estetické a příjemné na pohled. Vždyť krásné a luxusní prádlo si žena může vzít i pod tepláky. :-)

Vaše prádlo je celkem dost extravagantní, nebojíte se, že by to v té naší, stále konzervativní zemičce nemělo úspěch?
Nikol: Ne, nebojíme… O naše prádlo je velký zájem, dokonce i zde, v České republice :-), a již teď máme nabídky i ze zahraničí, za což jsme hrozně moc rádi. :-) My kromě spodního prádla děláme i plavky, šaty a do budoucna chceme společnými silami vybudovat silnou a stabilní značku, doufáme, že se nám to podaří.

sd

Šijete v kolekcích, nebo na zakázku, podle přání ženy? Pokud na přání, musí k vám dotyčný/á osobně přijít, nebo stačí poslat míry?
Nikol: Prádla rozdělujeme do edic, aby si u nás mohl vybrat i ten nejnáročnější klient. Každý den máme nové nápady a snažíme se je ihned realizovat. Zákaznice si můžou vybírat podle fotek, které prezentujeme například na Facebooku, nebo si od nás nechat cokoli navrhnout, záleží na individualitě :-). Preferujeme spíše osobní konzultace, ale v určitých případech nám postačí i míry.

Jakub: Zakládáme si na osobním přístupu, snažíme se opravdu každé zákaznici vyjít vstříc, a proto můžu říct, že jsme schopni vyhovět téměř každému, a to jak ženám, tak i mužům :-). Mimo jiné se zabýváme i stylistikou a celkovou vizáží, proto jsme schopni poradit, co komu sluší, a vybrat ideální kousek pro každý typ postavy.

Stalo se Vám, že by se někomu něco nelíbilo a chtěl to vrátit? Třeba když šijete právě na zakázku, není to pak problém? Přece jen je to celkem risk...
Nikol: Ještě se nám to nestalo a jsme za to moc rádi. My totiž spolupracujeme s klientem do té doby, dokud není maximálně spokojen! Chceme, aby se k nám vraceli a byli stále spokojeni.

Co vše jste schopni ušít?
Jakub:
Troufám si říct, že naprosto všechno a myslím si, že je všechno krásné! :-)

Asi spoustu žen, tedy i mě, zajímá, jaká je cenová relace?
Jakub:
Ceny jsou samozřejmě individuální. Záleží na každém kousku v závislosti na použitém materiálu a náročnosti zdobení, ale abych odpověděl na otázku, prádla se pohybují cca od 3 000 Kč a šaty od 10 000 Kč.

Na českém trhu jste se objevili nedávno, ale řekněte, jaké jsou vaše ambice do budoucnosti? Kam byste to chtěli dotáhnout?
Nikol:
Ano, jsme na trhu chvilku, ale něco takového tu přesně chybělo :-). Ambice máme veliké, to je jasné :-D. Pracujeme opravdu tvrdě a často i dlouho do noci, ale nám to nevadí, naše práce je i naším koníčkem. Kam bychom to chtěli dotáhnout? Chtěli bychom se dostat do podvědomí těm nejznámějším módním návrhářům a oba v to pevně věříme, že se nám to podaří! :-)

sd

Čtěte také:

Reklama