TRK a VEEV

Návrhářka Tereza Rosalie Kladošová ztvárnila vizi budoucnosti bez kouře pro nové bezdýmné zařízení – elektronickou cigaretu VEEV ONE a VEEV NOW. Tuto vizi, inspirována také barvami zařízení, přenesla do jedinečného art kousku, motobundy – bundy určené pro jízdu na motorce. Tento kousek je vyroben z tvrdé bavlny s vysokou gramáží, která pro samotnou návrhářku symbolizuje režné plátno, jež ozdobila strojovými výšivkami s barevnými printy. Ty tvoří ilustrace, které Kladošová sama vytváří. Pojí se s momenty, na které Tereza ráda vzpomíná, ale i těmi, jež vyjadřují estetiku elektronické cigarety VEEV. Bunda díky tvrdosti materiálu supluje i ochrannou funkci pro jízdu na motorce. „Pracuji s tisky, které si vyrábím ručně. Bunda je navíc můj nejoblíbenější kousek oblečení. Je to výrazný svrchní oděv, který navíc v tomto provedení definuje mou zálibu v motorkách a zároveň vyzdvihuje barevnost elektronické cigarety VEEV.“ Bunda má i speciální poutka, kam je možné zařízení zasunout. Spolu s elektromotorkou tak dotváří symboliku vize budoucnosti bez kouře.

obrazek.png
Foto: Vojtěch Veškrna

Nový VEEV ONE představuje cenově dostupné a intuitivní zařízení pro vaping s promyšleným designem. Vyznačuje se kompaktní keramickou technologií nahřívání zajišťující konzistentní chuť a systémem detekce nízké hladiny e-liquidu, který zabraňuje spálené chuti. K dispozici je v pěti barvách.

Pro ty, co vyžadují snadné používání je k dispozici také jednorázová e-cigareta VEEV NOW. Díky promyšlenému designu nevyžaduje žádnou údržbu: žádné čištění, nabíjení ani doplňování e-liquidu.

Obě zařízení nahřívají e-liquid a generují aerosol. VEEV ONE a VEEV NOW produkují v průměru o 99 % méně škodlivin ve srovnání s cigaretami. Nejsou však bez rizika. Obsahují nikotin, který je návykový. Pro dospělé kuřáky, kteří by jinak s kouřením pokračovali, jsou však lepší volbou.

VEEV ONE a VEEV NOW jsou součástí recyklačního programu pro zpětný odběr zařízení společnosti Philip Morris. Použitá nebo poškozená zařízení mohou být odnesena do jakékoliv IQOS prodejny, ze které budou předány k recyklaci jejich recyklovatelné komponenty.

64f0497493573obrazek.png
Foto: Vojtěch Veškrna

--------------

O: Terezo, co vás jako návrhářku napadlo při ztvárnění myšlenky budoucnosti bez kouře ve spojení s produktem VEEV ONE?

TRK: Nejprve jsem se nechala inspirovat barvami zařízení. Poté jsem přemýšlela nad pocity, které bych chtěla prožívat u užívání VEEV. Když jsem přemýšlela, do jakého kousku je přenést, napadla mě bunda, která je mým nejoblíbenějším oděvem. Jde o svrchní kousek, který je velmi signifikantní. Protože velmi ráda jezdím na motorce, říkala jsem si, že vyrobím kousek přímo pro sebe, který bude fungovat jako motobunda. V kombinaci s elektromotorkou a bezdýmným zařízením VEEV mi toto propojení čisté budoucnosti bez kouře s personifikovaným světem TRK přišlo naprosto logické.

O: Mohla byste tuto motobundu popsat?

TRK: Motobunda je vyrobena z tvrdé bavlny s vysokou gramáží. Vypadá jako malířské plátno, které je někde přiznané, jinde jsou na něm barevné printy, jež sama ručně vytvářím, a nášivky s ilustracemi. Ty se pojí s určitou atmosférou nebo produktem. TRK motobunda je vlastně parafrází na opravdové motorkářské bundy. Zároveň díky tvrdosti materiálu supluje tento kousek ochrannou funkci motobundy. Je možné ji vzít ale i samostatně třeba na schůzku do města. Díky celkovému ztvárnění plní jak svou funkčnost, tak může být i samostatným uměleckým dílem, které může třeba viset na stěně. Její součástí jsou i speciální poutka pro umístění bezdýmného zařízení VEEV.

O: Jak se pojí tento kousek s vaší představou budoucnosti bez cigaretového kouře?

TRK: Jako motorkářka i designérka se zajímám o původ materiálů, se kterými pracuji, což mi přijde v této době naprosto samozřejmé. Tuto bundu jsem spojila s elektormotorkou, která zastupuje čistší budoucnost bez kouře, stejně jako bezdýmná zařízení.

blobid0.png
Foto: Vojtěch Veškrna

O: Na čem aktuálně pracujete? Co vás čeká pracovně do budoucna?

TRK: Momentálně doděláváme kolekci SS 24 Siren‘ s Song. První část kolekce jsme uvedli před prázdninami a druhou část budeme prezentovat na Budapest Fashion Week 2. 9. Dále také připravujeme nové produkty na Designblok, kde se zaměříme na prošívané a vyšívané vesty a bundy. Můj další počin, který mohou návštěvníci Designbloku navštívit, je pro značku IQOS. Ta mě oslovila se zadáním vytvořit dílo, které by vyjadřovalo jejich cestu k budoucnosti bez kouře, kterou budují se svými bezdýmnými produkty IQOS a VEEV. Součástí expozice je motorkářská bunda, která vznikla právě k novému produktu VEEV, tu doplňuje dílo ze starých zařízení, kterým jsme právě cestou umění chtěli dát nový život. Společnost Philip Morris se snaží minimalizovat odpad z jejich produktů právě díky recyklačnímu programu, který nabízí svým zákazníkům, kdy vrácené zařízení dokáží zrecyklovat. A z čeho mám velkou radost, je že potkáte naše vzory na dvou produktech do interiéru ve spolupráci s dvěma dalšími značkami. 

O: Máte nějaký návrhářský sen, který byste si chtěla splnit?

TRK: Moc by mě bavilo, kdyby mě oslovila velká značka, abych pro ně něco navrhovala. Chtěla bych si vyzkoušet pracovat s velkým týmem a mít větší možnosti, co se výroby týče. Velké značky mají přístup k úplně jiným technologiím i materiálům. Líbilo by se mi navrhnout něco pro Marni nebo Schiaparelli. Kdybych měla být víc při zemi, tak můj sen je, aby se TRK kolekce a produkty dostaly k více lidem a naše značka rostla a my jsme se mohly postupně rozšiřovat, protože nápadů a snů máme v týmu spoustu.

--------------


64f049c9722e8obrazek.pngTereza Rosalie Kladošová je česká módní návrhářka, výtvarnice a absolventka Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. V roce 2019 byla oceněna nejprestižnější českou designérskou cenou Czech Grand Design za inovativní kolekci Merino Recycle, jako Grand Designér roku a Módní designér roku.

V roce 2017 byla také nominovaná na cenu International Woolmark Prize. Tereza se při navrhování nechává vést svou intuicí, fascinací barvami, vzory a hlavně jedinečným smyslem pro humor a láskou k textilním řemeslům. V kolekcích klade důraz na podporu lokální výroby a udržitelnost, například výrobou vlastní látky ze zbytků merino vlny, ze kterých následně tvoří jedinečné kabáty, bundy a také tapiserie. Pracuje s deadstockovými materiály, certifikovanými látkami a všechny vzory, které najdete v limitovaných kolekcích, jsou vytvářeny v TRK studiu.

Reklama