S těmito „trumfy“ přišel v nové jarní kolekci pro Pietro Filipi. Pokud máte neodbytný dojem, že už to tady někdy bylo, nemýlíte se, ale proč nevzkřísit dobré nápady? 

Včera jsem se byla podívat na novou kolekci Jakuba Polanky a dobře jsem se bavila. Jednak je to „hoch“ vtipný a zábavný, a „druhak“ má skvělé nápady. V každém případě je vidět, že ho móda baví. Nebo se módou baví? I tak se to dá říct. Když fotografům po několikáté předváděl, jak se dá strčit tenká bundička do sáčku, nebo si za chůze přepnout límeček u košile, zapotily se mu brýle. Ale s úsměvem a ochotně odpovídal na stejné otázky, jak se kolem něj redaktoři točili.

Jakub Polanka ví, že i tohle je stránka jeho práce. Umět ji prezentovat. Říká, že módu dělá pro sebe. U sebe začíná, když tvoří novou kolekci. „Vždycky, když mi něco na trhu chybí, vymyslím to.“ Nebo si vypůjčí v minulosti a zdokonalí a přizpůsobí současnosti. Jako třeba u těch límečků.

Ano, ještě naši pradědečkové je nosili. Ale u nich to bylo z praktických důvodů. Košile i límečky se mohly prát zvlášť. U Jakuba Polanky je to zajímavá hra na variabilitu. Barvy límečků si můžete v průběhu dne měnit podle libosti. Nebo jdete na pracovní schůzku a potřebujete mít vázanku. Bez límečku by to nešlo. Pak se chcete cítit uvolněně a odepnutím límečku máte košili se stojáčkem.

A tak podobně variabilně se pracuje i s džínovým overalem. Vypadá jako džíska s volnými kalhotami. Bunda se dá odepnout, takže ji můžete vyměnit třeba za ležérní sako.  

A co je ještě zajímavé? Všechny tyhle věci jsou vlastně tak trochu UNISEX a v malých velikostech je můžou nosit i štíhlé ženy a dívky. „A určitě jim to bude slušet,“ dodal Jakub Polanka s úsměvem na adresu mladých redaktorek, které ho obklopily.

Já jsem sice nepatřila k těm mladým, ale měla jsem dobrý pocit, že si mě pamatoval z  představení podzimní kolekce (doufám) a přislíbil mi rozhovor, i když se zdrží jen pár dní a pak zase „frčí“ do Paříže..

Už se těším.

A vy se můžete těšit na celou kolekci Jakuba Polanky

Čtěte také:

Reklama