Jste spíše zastánkyní teplých ročních období? Potm jistě podpoříte návrh čtenářky Jitulenky, která požaduje nový způsob zimy? Já okamžitě...

Návrh na nový způsob zimy

Přeji krásný letní den všem ženám-in,

myslím, že se shodneme, že se co se týká počasí, jsme naprosto nesoudní a nespokojení se vším. Když je velká zima, láteříme, když je velké teplo, láteříme taky, když prší, nelíbí se nám to, veškerá úroda shnije, včelky neopylují květy, povodně ohrožují životy, když je naopak sucho, zlobíme se, úroda zaschne atd. atd. Nikdy není všeho akorát.

Já se chci ale zaměřit na zimní počasí. Nebudu vás zdržovat planým lamentováním - podávám rovnou návrh:

Sníh nechť padá pouze na horách, ať si milovníci lyžování užijí dosytosti tohoto sportu, ale na dálnice, silnice a další komunikace všech tříd prosím nepadat! Kdo ví, co to je vyjíždět autem za každého počasí, mi jistě dá zapravdu. A pracovníky údržby silnic sníh pravidelně každoročně překvapuje, takže i oni by měli o starost méně. Taktéž bych se přimlouvala za absenci sněhu na chodnících před domy (uznejte - kdo to má stále odklízet, potažmo ty věčné dohady s tím, kdo odpovídá za případné úrazy...). Co se týká náledí a ledovek - tady nevím, jak si s tím poradit, proto bych je úplně zrušila. Rybníky, přehrady a nádrže ať zamrzají, bruslení a hokej jsou stále velmi oblíbené sporty.

Osobně bych se dokonce přimlouvala i za kalendářní rok bez zimy, ale chápu, tento návrh by dozajista neprošel. Ovšem ta krásná představa mne osobně přímo fascinuje - rozkvetlé a voňavé jaro, nádherné léto s koupáním a opalováním se, barevný podzim, a zase rozkvetlé a voňavé jaro... Já jsem prostě vyloženě letní typ a zima mi nedělá dobře. Leč umím být i tolerantní, takže bych se spokojila pouze s výše uvedeným návrhem. Přidá se někdo ke mně?

Jitulenka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Kdy mi počasí nejvíc pilo krev!

Posílejte mi na redakční e-mail své příběhy z dovolených, nebo i domácí příběhy, při kterých vám počasí překazilo plány, nebo prostě jen pořádně pilo krev! Můžete je doprovodit i fotkami, pokud máte...

Pište, pište, čekají tu na vás krásné dárky za vaše příběhy!

Co můžete vyhrát?

Jeden ze dvou krásných čtvercových deštníků (viz obrázek níže), nebo opalovací krém AVON SUN+ s UVA a UVB filtrem 30.

deštníky

Reklama