zara
Z kolekce: Zara

Lidová tvorba někomu může připadat jako zastaralá záležitost, která si svou éru již dávno odžila. Je to ale právě naopak, tedy, co se módy týče. Folklor momentálně pronikl do módního světa a stal se klíčovým trendem léta.

mohito
Z kolekce: Mohito

  • Výšivky jsou známé především z Číny, kde se objevily prý již v pravěku. Do Evropy se zdobení textilií dostalo začátkem našeho letopočtu. I v naší zemi se rychle ruční vyšívání uchytilo. Ženy si jej oblíbily, tvořily spolky a společně tvořily nádherné a jedinečné kousky. Tradiční folklórové prvky byly nějaký čas v zapomnění, ale dnes se dostávají zpět na výsluní.

Nenechte si ujít:

zara
Z kolekce: Zara

  • Inspirací návrhářům byla především rozkvetlá jarní zahrada plná barevných květů, abstraktní vzory i bohémský styl. Výšivky se objeví snad všude. Najdeme je na halenkách, topech, bundách, sukních i džínech, ale také na obuvi či módních doplňcích.

tamsin
Z kolekce: Tamsinlondon.cz

Naučte se jej nosit

  • Držte střídmosti a výrazný vyšívaný vzor nechte vyniknout na jinak jednoduchém outfitu. Ten můžete zkombinovat s tradiční barvou léta, kterou je bílá či ladit do přírodních tónů. Ani s černou nebude vypadat zle. Ty, co se nebojí experimentovat mohou sáhnout po pastelových odstínech jako je modrá nebo růžová. Vsadit můžete i na vyšívaný denim.

Čtěte také:

Reklama