Módní návrháři promluvili a 90. léta jsou zpět. Stejně jako 80. léta. A 70. léta. Existuje také několik módních trendů, které nelze vysledovat zpět do žádné konkrétní dekády, ale přesto jsou vyhledávané a letos se bez nich nebudete mít šanci obejít. Chanel, Gucci a mnoho dalších designérů o tom ví své. Výrazná ramena, mini mikro kabelky nebo ten správný zimní svrchník, to vše je letos must-have.

Mini? Nikoliv. Mikro!

Vzpomínáte si na doby, kdy se žena bez obří kabelky neobešla? Tak tyto časy jsou pryč. Tento podzim se o své slovo hlásí super maličkaté kabelky, kam se vám v podstatě vejde jen kreditní karta a rtěnka. Váš chytrý telefon v ní nebude mít šanci. Ano, jedná se o velmi nepraktický kousek, ale právě tato absurdita je součástí jejího kouzla. A proto nás také baví.

Jsi má, levandulová

Loňský rok patřil růžové, tento se ponese ve znamení odstínů fialové. Noste jemné pastelové odstíny, ale nebojte se ani tmavě fialové, případných kombinací celé lila škály.  Monochromatika je na podzim jako stvořená!

Každý superhrdina má kápi

Jednou z nejvýraznějších siluet svrchního oděvu, který se na přehlídkách pro podzim – zimu 2019 objevil, byla kápě. Toužíte-li tedy po netradičně střiženém kabátu na novou sezonu a nebojíte se vykročit z davu a stát se novodobou Karkulkou, je pro to ideální čas!

Opásejte se

Původně to vypadalo, že se na přehlídkách vše točí okolo kostýmků, ale chyba lávky, cílem byl zvýrazněný pas a pásky. Pofrčí super tenké, ale i super široké a výrazné. A co je na tomto trendu to nejlepší? Že nemusíte investovat majlant, abyste díky tomuto doplňku měly rázem třeba dvoje šaty, dvě bundy nebo dvě saka. Fígl je jen v módní hře.

Saténový boom

Je to tak, satén je zpět ve velkém. Versace přinesla zpět své saténové šaty z 90. let a aktualizovala je v neonových odstínech s kontrastními krajkovými okraji. Christopher Kane, Off-White a Brandon Maxwell se také zaměřili na saténový trend a vdechli mu novou podobu. Satén udělá mnoho parády ve společnosti nebo business prostředí, ale také v kombinaci s denimem, kůží nebo pleteninou.

Jako od babičky

Prošívaný patchwork je trend 70. let, opět slaví comeback. Tentokrát je ale moderní, stylový a má pořádný šmrnc. Baví nás zejména na svetrech, trochu neforemných kabátcích, ale také na botách.

Školní uniforma

Kostky, preppy style, výstřihy do V, skládané sukně nebo decentní svetříky. Tento podzim zkrátka a dobře bude patřit kouskům, které jsou jako vystřižené z uniforem amerických univerzit. Nás baví pestrobarevný tartan, který velmi snadno „utaháte“ i do práce.

Také si přečtěte:

Reklama