První sluneční dny mohou představovat nebezpečí pro všechny, kteří se chtějí dostat po zimě opět do kondice. Začíná nová sezóna pro řadu sportů a podle Centra úrazové prevence v pražské FN v Motole dochází k NEJvíce sportovním úrazům vždy na začátku, nebo na konci sezóny. Mezi NEJčastější sportovní zranění, se kterými lidé přicházejí k lékaři, patří dle statistik podvrtnutí kotníku.2) NEJvíce sportovních úrazů utrpí lidé ve věku do 30 let (70 %).Druhým NEJčastějším onemocněním úponů šlach a vazů je tzv. tenisový loket. Vhodným přípravkem, který po úrazu potlačuje bolest a může pomoci dostat se zpět do kondice, je Ibalgin® DUO EFFECT. Díky kombinaci léčivých látek ibuprofenu a heparinoidu působí účinně proti bolesti, zánětu i otoku a navíc urychluje vstřebávání modřin.

Mezi NEJrizikovější sporty v ČR, dle Centra úrazové prevence, patří fotbal, gymnastika, zápas, či hokej. V USA je pak druhým NEJrizikovějším sportem cyklistika. MUDr. Michal Lazák, praktický lékař, komentuje: „Mezi časté úrazy jarních i letních dní patří též pády na kolečkových bruslích. Obecně začátek sportovních aktivit někdy bohužel znamená zranění, jehož následkem jsou v některých případech velmi bolestivá omezení v pohybu, která se

mohou protáhnout na několik dní, týdnů až měsíců.

Dle výzkumu prestižní americké nemocnice Mayo Clinic se mezi dvě NEJčastější příčiny zranění z přetížení řadí: 1. přetížení těla během tréninku a za 2. chyby v technice. Jiří Ježek, několikanásobný paralympijský vítěz, dodává: „Velmi často vede k poranění i příliš intenzivní trénink, při němž neodhadnete své síly a zátěž zvyšujete neúměrně rychle – klasická jarní chyba všech, kteří se chtějí dostat rychle do kondice.

5

Vhodný pro léčení poúrazových stavů a následků sportovních úrazů jako jsou otoky, krevní podlitiny, podvrtnutí kloubu či poranění měkkých částí je Ibalgin® DUO EFFECT. Tento léčivý přípravek ve formě krému obsahuje tyto dvě účinné látky - ibuprofen a heparinoid. Ibuprofen patří do skupiny léčiv známých jako nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID), potlačuje bolest a zmírňuje zánět v postižené oblasti. Heparinoid navíc snižuje srážlivost krve nebo pohmoždění při úrazech, zabraňuje tvorbě krevních sraženin a zrychluje vstřebávání krevních výronů. Ibalgin® DUO EFFECT tak pomůže nejen od bolesti, zánětu a otoků, ale zároveň i urychlí vstřebávání podlitin.

MUDr. Michal Lazák: „Velmi často dochází k tomu, že se doba znehybnění a odlehčování zraněné končetiny nadměrně zkracuje a pacient se velmi rychle vrací k původní zátěži. To jeale velká chyba. Zanedbaná léčba může vést k tomu, že se kotník stane chronicky nestabilním a náchylným k dalšímu zranění. Přípravek Ibalgin® DUO EFFECT se osvědčil jako spolehlivý prostředek pro urychlení návratu do sportovní kondice bez trvalých následků pro pozdější věk.

Jiří Ježek tento názor potvrzuje: „Cyklistika na vrcholové úrovni je spojená se zvýšeným počtem úrazů a zdravotních komplikací. V průběhu sportovní sezóny je potřeba dostat se v co nejkratším čase zpět do kondice. Používám krém s ibuprofenem a heparinoidem, který mi pomáhá od bolesti, zmírňuje otoky a zároveň se mi po něm rychleji vstřebávají modřiny.

Ibalgin® DUO EFFECT se používá nejen k léčbě poúrazových stavů a následků sportovních úrazů, jako jsou otoky a krevní podlitiny, podvrtnutí kloubu nebo poranění měkkých částí kloubů. Lékař Vám jej může doporučit také při revmatických onemocněních zánětlivého původu, proti bolestem při osteoartróze, při zánětech šlach a svalových úponů nebo zánětech povrchových žil a jejich okolí. Používání krému je vhodné i při celkové léčbě tabletami s obsahem ibuprofenu. Orientační prodejní cena je 126 Kč za 50 g přípravku a 199 Kč za 100 g.

Ibalgin

Ibalgin® Duo Effect je lék k vnějšímu užití. Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Reklama