6315dc0e709bfseznam.jpg

Foto: Shutterstock

Jste alespoň trochu zručné a chtěly byste si vyrobit podzimní dekoraci, která vypadá skvěle na dveřích i na stole? Ukážeme vám, jak si můžete jednoduše a rychle vyrobit přírodní podzimní věnec ze sušených květin a plodů.

Co budete potřebovat:

  • pevné větvičky nebo hotový koupený věnec z větviček
  • sušené květiny
  • jeřabiny, šípky nebo jiné plody a listy
  • drátek, případně tavicí pistoli

Postup

  1. Nejdříve si vytvořte holý věnec. Očistěte větvičky od listů a zkraťte je na přibližně stejnou délku. Čím budete mít větviček více, tím bude věnec silnější. Pro upevnění použijte drátek nebo provázek, s tím se ale nepracuje tak dobře.
  2. Vyberte si, čím budete věnec zdobit a zkuste si jednotlivé části naaranžovat. Poté po jednotlivých částech přidělávejte ozdoby buď drátkem (třeba šípek či jeřabiny) nebo tavicí pistolí, pokud se jedná o kusy (ořechy, žaludy) nebo květy či listy, které by se drátem potrhaly.
  3. TIP! Zkuste nechat část věnce bez zdobení, ať koukají jen přírodní větvičky, dodáte tomu moderní nádech.

Do výroby zapojte i děti a dejte jim úkol, ať venku nasbírají co nejvíc listů, květin, plodů a dalších přírodnin, které by se na věnec mohly hodit.

Tenhle věnec vydrží dlouho a můžete si ho schovat i na další roky, protože sušené ozdoby vypadají hezky a jsou stále velmi trendy.

Podívejte se na návod na jiný podzimní věnec:


Zdroj: autorka článku, isostra, Youtube

Reklama