61276664b73f3clanek.jpg
Foto: Shutterstock

Video uživatelky Kat Longorii se stalo virálním. Mladá žena, která se věnuje kosmetickým vychytávkám, na něm ukazuje, jak si rychle a snadno udělat oční linku. Trik spočívá v tom, že si žena kolem očí nalepí pásku do tvaru oční linky a potom přes volné průřezy rozmaže černé oční stíny. Je to sice poměrně rychlé a jednoduché, ale má to svá úskalí. Prvním z nich je samozřejmě skutečnost, že důsledkem jsou potom černé prsty, které se u dobře držících stínů špatně smývají. Na to se dá ale vyzrát použitím štětečku. Stíny ovšem musí být dobře pigmentované.

Vizážistka Cristina Lobato pro španělský Cosmopolitan vyjádřila své obavy z použití tohoto způsobu líčení. Nejenže vás strhávání pásky může depilovat, aniž byste si to zrovna přála, ale podle odbornice na líčení může časté lepení a následné tahání za pásku způsobovat postupnou ochablost obličejových svalů. A povolenou pleť si asi nikdo záměrně způsobovat nechce, však proti ní naopak většina žen bojuje nejrůznějšími pečujícími kosmetickými produkty.

Pokud by se někdo přeci jen rozhodl trik doma vyzkoušet, vizážistka radí použít místo pásky na videu nějakou jemnější – například hedvábnou. „Není nutné zakrývat celý nos, stačí ustřihnout asi dvoucentimetrový kousek pásky a umístit ho tam, kde chceme vytvořit ocásek oční linky,“ doporučuje Cristina Lobato.

Zdroj: Cosmopolitan, TikTok