5e8b160047ed6obrazek.png
Foto: Shutterstock
Gelové, popřípadě akrylové, nehty sice po aplikaci pěkně vypadají a nějakou dobu vydrží, ale časem se z nich stane přítěž. O to větší je v situaci, kdy jsou zavřená nehtová studia a kosmetické salóny kvůli koronaviru. Pod vrstvou gelu či akrylu totiž dorůstají naše vlastní nehty, a tím vznikají nevzhledné odrosty, které mají potenciál děsit malé děti. Když si ovšem budete počínat opatrně, můžete si zbytky umělých nehtů odstranit i doma. Jen počítejte s tím, že po sundání pravděpodobně nebudou vy vaše zářit zdravím. Jak na to v několika krocích?

Opilování a aceton:

1. Na nehet a kůžičku naneste pečující olejíček, který ji zjemní a částečně ochrání před vysušovací schopností acetonu.

2. Prodlouženou část umělého nehtu, která přesahuje váš vlastní nehet, opatrně odstřihněte kleštičkami.

3. Následuje pilování. Můžete k tomu využít buď speciální brusku na nehty, se kterou to půjde rychleji, nebo klasický pilník. Nejprve začněte s hrubším a jakmile se budete blížit k vlastnímu nehtu, sáhněte raději po jemnějším pilníku. Cílem je opilovat či obrousit co nejvíce gelu, ale dejte si pozor, abyste nezasáhla vlastní nehet. Malou vrstvu gelu na nehtu nechte.

4. Odličovací tamponek rozstříhejte na čtvrtky a na každý nehet položte jednu čtvrtku namočenou v acetonu. Zabalte do alobalu a počkejte přibližně dvacet minut.

5. Porušené zbytky gelu, který je navíc měkký, opatrně odchlipujte špachtličkou. Bývá součástí manikúry. Pokud to moc dobře nejde, opakujte proces s acetonem a nechte ho působit dalších pár minut.

6. Zbytky gelu z nehtu obruste jemným pilníkem.

7. Pečlivě si umyjte ruce a namažte je hydratačním krémem.

8. Postarejte se i o nehty a naneste na ně pečující olejíček. Nevynechte ani kůžičky kolem. Aceton vysušuje, takže je třeba nehtům dodat výživu.

Zubní nit:

Jestliže jsou vaše umělé nehty už staršího data, můžete k jejich odstranění použít zubní nit. U čerstvých nehtů to fungovat nebude, protože dobře drží.

1. Pomocí dřívka či špachtličky v manikúře se pokuste umělé nehty na krajích jemně uvolnit.

2. Posléze je pomalu podeberte zubní nití a pohybujte s ní ze strany na stranu, dokud se umělý nehet neuvolní. Jestliže máte klasickou nit, budete muset požádat někoho ve vašem okolí, aby vám pomohl. Sama si s lakem poradíte, když použijete zubní nit uchycenou v mečíku. Běžně se prodává.

Čtěte také:

Reklama