Už nějakou dobu jsem zjišťovala informace o tom, kdy z Emilky udělat parádnici a koupit jí náušnice. Kdy je ten správný čas? A je lepší nastřelování či propíchnutí?

Dcera má naočkovanou Hexu a dvě kola Prevenaru, tak jsem si říkala, že možná přišel ten správný čas. „Necháš jí to píchnout nebo nastřelit?“ ptaly se mě kamarádky. Moc dlouho jsme se s manželem nerozmýšleli. Když jsem to rozebírala s holkama, které mají o pár měsíců starší dcerky, jejich volba byla jasná: NASTŘELIT! A dokonce mi doporučily i místo, kam jít. A tak jsem zvedla telefon a Emi objednala. Volno měli 21. prosince. „Bezva! Takže na Štědrý den už bude za holčičku!“ těšila jsem se.

Objednala jsem ji na 8 hodin ráno. To je prý nejideálnější doba. Když tam totiž dcerku vezmete dopoledne, bude ještě rozespalá a nebude se tolik hýbat. Protože jsem očekávala velké drama, vzala jsem s sebou i manžela. To hlavně z důvodů, kdyby se malá nechtěla uklidnit a já bych ji musela s těžkým srdcem nakládat do auta plačící! (A taky proto, že vyžírám veškerá očkování a on nikdy nemusí být u toho, když naše dcera pláče!)

X-2017010509443785021.jpg

Co se náušnic týče, vybrali jsme plastové. Za 12 týdnů je můžete vyměnit. My to ale v plánu zatím nemáme, protože jsou to fakt roztomilé malé kytičky. Ouška měla červená jen chvíli a odpoledne už ani nebylo poznat, že jí s ušima ráno někdo něco dělal. Nastřelování bych doporučila opravdu každému. Proč?

Nastřelování VS píchnutí uší

1.) Nastřelovací pistole ucho rychle a takřka bezbolestně propíchne, zároveň nasadí náušnici a uzavře ji. To vše v jednom okamžiku. Na rozdíl od propíchnutí uší jehlou neřešíte provlékání náušnice dírkou nebo nepříjemné zavírání zámečku.

2.) Dírka pro náušnici je oproti píchání kanylou nebo jehlou dokonale rovná, nekrvácí a k jejímu hnisání dochází velmi zřídka.

3.) Po nastřelení se doporučuje na uši vůbec nesahat, nemazat, vše se krásně zahojí samo. Při propíchnutí jehlou, máte náušnicí otáčet, mazat a tak se může stát, že do ouška zavlečete infekci.

4.) Po nastřelování jsem nezaznamenala žádné stroupky v okolí rány. Náušnice vypadají, že jsou v uchu snad víc než rok. Po propíchnutí náušnic jehlou, se stroupky často tvoří a protáčením náušnice je holčičce strhnete, což může být nepříjemné až bolestivé.

5.) K nastřelování se používají náušničky, které jsou vyrobené z chirurgické oceli nebo plastu. Splňují všechny hygienické požadavky. Balení náušnic je sterilní. Žádné z náušnic neobsahují nikl ani jiné škodlivé látky. Jsou testovány státní zkušebnou.

X-2017010509445995548.jpg

Matky v nesnázích

MN.jpgJsme dvě kamarádky, které otěhotněly téměř ve stejnou dobu. Všechny radosti prožíváme spolu. Rozhodně jsme neobjevily Ameriku a netvrdíme, že víme všechno! Nejsme expertky na mateřství ani těhotenství. Někdy jsme bezradné stejně jako většina prvorodiček. Takže? Testujeme na sobě! Vyzkoušíme, posoudíme, podělíme se a moc rády uslyšíme nejen i vaše tipy, ale třeba i váš příběh!
Pokud jste na to samy/sami (to, kdyby nás chtěli omrknout i pánové) nebo se chcete jen odreagovat, zastavte se k nám!

Foto: Petr Adámek, autorka

Čtěte také: