• Vyberte kvalitní odličovač

Kvalitní odličovač je takový, který vaše řasy a okolí očí perfektně odlíčí, ale zároveň nepodráždí oči. Při jeho výběru se soustřeďte na informace na etiketě, důležité je, aby byl nemastný, tedy neobsahoval žádné oleje. Vašim řasám naopak prospějí obsažené aktivní látky, jako jsou tenzidy z kokosového oleje a glycerin.

5ba8ea0d89a05obrazek.jpgFoto: Shutterstock.com

Tamponek stahujte dolů, ne do stran!

Ideální postup při odličování je podle Nikol Bárová, kosmetičky, následující: „Tamponek namočte ve studené vodě, vyždímejte ho a teprve pak na něj naneste potřebné množství odličovače. Přitiskněte tamponek na oko a nechte ho chvilku působit, pokud sedíte u televize nebo něco hezkého posloucháte, klidně vydržte cca 30 sekund.“

Největší chybou, kterou ženy při odličování řas dělají, je to, že tamponkem dřou řasy, přejíždějí jím zprava doleva a vůbec používají hrubou sílu. Tím se řasy nevýslovně ničí a především zaděláváme si na vrásky, protože si poškozujeme i velice citlivou kůži očního okolí. „Správné odličování je takové, kdy odličovač na tamponku necháte působit a pak jej stahujete pěkně směrem dolů, pomalu a jemně. Na tamponku hned uvidíte velké množství řasenky v podobě silných čárek vedle sebe, přesně tak, jak je zanechávají jednotlivé řasy. Takto je třeba postupovat až do doby, kdy jsou řasy i oční okolí úplně čisté. Tamponek ještě přeložte napolovic a jemně očistěte i kůži a okolí pod řasami,” radí Nikol Bárová.

Nakonec ještě doporučujeme vzít si vatovou tyčinku (určenou pro čištění uší), dejte na ni odličovač a jemně jí přejeďte mezi řasami, abyste odstranily veškeré zbytky řasenky mezi nimi.

5baa1d43b34eaobrazek.jpg