5add95c03b4bdobrazek.jpgZ kolekce: Mohito
Poslední dobou se na módní scéně objevují oděvy a doplňky inspirované krásou Dálného východu. Pestrobarevné divoké motivy, originální výšivky, luxusně vypadající tkaniny, vzdušné střihy, to jsou typické prvky. Stejně jako populární šátky. Ty se postaraly o jeden z největších trendů současnosti. Milovaly je už samotné módní ikony Audrey Hepburn a Grace Kelly. Ony je však nosily hrdě, jako pravé dámy, což můžete i vy. Aktuálně se ale vsází spíše na rebelský look.

5add960ddc9a4obrazek.jpgZ kolekce: Different.cz

Pokud přemýšlíte, k čemu byste si takový šátek vzala, pak odpověď je prostá, téměř ke všemu. Nehodí se pouze na pláž či zahradu, jak si mnohé dámy myslí. Koresponduje i s městskými outfity. Obohatí ležérní klasikou v podobě světle modrých džínsů a bílého tílka či šaty v bohémském stylu. Sáhnout můžete i po sukních a kalhotách různých délek a střihů. Ty, co preferují nápadité kombinace, si mohou obléknout i elegantní bílý kostýmek a doplnit jej o pestrobarevný šátek.

V případě šátků uvázaných na hlavě se nemusíte držet pravidla, že méně je více. Ba naopak. Neodmyslitelně k nim patří masivní šperky, především náušnice. Vedle nešlápnete, pokud si pořídíte i retro kulaté brýle.

5add964f31b38obrazek.jpgZ kolekce: Reserved

Jak šátek na hlavě nosit?

  • O tom, že se jedná o módní hit číslo jedna, se můžete přesvědčit sama. V obchodech totiž v sekci doplňky, naleznete nepřeberné množství šátků. Většinou se jedná o již hotové čelenky, které budí dojem luxusně uvázaného šátku. Ty jsou praktické, nemusíte si je sama vázat a trávit zbytečný čas před zrcadlem.
  • Uvázat si takový šátek není ovšem nic náročného. Na internetu naleznete nespočet návodů, jak si rychle a snadno vytvořit ve vlasech dokonalý doplněk. Nemusí se nosit pouze jako čelenka, ale nápaditě vypadá, i když ho vpletete do účesu, ideálně do copu.
  • Naprosto famózně vypadají šátky zamotané do exotického turbanu inspirovaného Afrikou.

5add96a791c41obrazek.jpg5add96db87c18obrazek.jpg
Z kolekce: Stradivarius/Zara

Čtěte také:

Uložit