5cd17ab262424obrazek.png
Pokud jste samozvaný začátečník v oblasti líčení a make-upu, věřte, že to není žádná ostuda. Co se týče očních stínů, pryč jsou doby, kdy bylo trendy si prstem a do ztracena aplikovat oční stíny a nechat výsledek ledabylý. Chcete-li docílit uhrančivého pohledu, dokonalého výsledku a toho nejlepšího pocitu, je načase postupovat krok po kroku. Tento tutorial pomůže každému beauty začátečníkovi naučit se pracovat se stíny jako profík.

Krok číslo 1

Vždy začněte s podkladovou bází
Oční primer neboli podkladová báze pomáhá vytvořit hladký povrch pro oční stíny. Po zaschnutí báze můžete aplikovat stíny, které tak lépe přilnou k víčku. Nemáte-li doma tuto vychytávku, zkuste začít s korektorem. Díky podkladové bázi si zajistíte, že vám stíny budou držet perfektně po celý den.
5cd17a8295d49obrazek.png

Krok číslo 2

Začněte se čtyřmi základními odstíny
Každý správný začátečník by měl začít pěkně od začátku. Logicky. Než si vytrénujete ruku a budete si jisté, že zvládnete dramatický kouřový look nebo oči v modré záři, naučte se pracovat se čtyřmi základními odstíny, díky nimž lehce nalíčíte každodenní přirozený vzhled.
Potřebujete rozjasňovač, který je světlejší než odstín pleti, matný středový odstín, tzv. obrysový odstín, který je o 2 - 3 odstíny tmavší než kůže, a matný, tmavý odstín.

  • Nejsvětlejší stín – tento rozjasňující stín najdete v každé pořádné paletce stínů. Může být třpytivý nebo matný. Běžně se nanáší na celé víčko a protahuje se až k obočí a do vnitřních koutků pro rozzáření.
  • Matný středový odstín – Tuto barvu je ideální aplikovat na pohyblivé víčko a pomocí zakulaceného štětce zapracovat směrem nahoru do očního záhybu. Stejně tak je dobré stín štětcem spojit s předchozím světlým stínem ve vnitřním koutku. Zkrátka aby nám nezůstal žádný ostrý přechod
  • Nejtmavší stín – Stín, který by měl splňovat pouze tu podmínku, že je nejtmavší barvou celého líčení. Patří právě do očního záhybu a do vnějšího koutku oka. Můžete ho protáhnout i na linku spodního víčka. Pomocí zakulaceného štětce by se měl následně zapracovat do předchozích stínů, aby bylo líčení pěkně kompaktní. 

Krok číslo 3

Aplikujte řasenku
Řasenka je perfektní tečkou celého líčení. Pomocí kleštiček nenalíčené řasy natočte a poté aplikujte černou, případně pro přirozenější vzhled hnědou řasenku.

Pro více inspirace:

Také si přečtěte:

Reklama