V dubnu bude v Česku otevřen 2. ročník Center zdravé pokožky

 

Již 47 zemí z celého světa se zapojilo do podrobného průzkumu, který mapuje aktuální stav lidské pleti. Do prestižního projektu společnosti Vichy se 2. rokem přidává také Česká republika. V následujících týdnech projde diagnostikou své pleti několik tisíc českých mužů a žen a každý z nich okamžitě získá zprávu o stavu své pleti.

 

V obchodních centrech Prahy, Brna a Ostravy budou v dubnu 2008 otevřena Centra zdravé pokožky. Právě v nich proběhne velká národní epidemiologická studie, která zmapuje stav pokožky mužů a žen v ČR. Zákazníci se v Centrech setkají s odbornými kožními lékaři, kteří jim provedou individuální analýzu pleti. Každý návštěvník Centra přitom obdrží Diagnostický pas, do kterého budou zaznamenány veškeré analýzy jeho pleti a doporučení, jak se má o svou pleť starat. Současně vznikne také zpráva o komplexním stavu pleti v ČR. Odbornými garanty tohoto projektu budou Česká dermatovenerologická společnost JEP, Společnost pro korektivní dermatologii a kosmetologii, European society of cosmetic And aesthetic dermatology (ESCAD) a Česká lékárenská společnost.

 

Možná se vám zdá, že každý více či méně zná stav či typ své pleti. Ale není tomu tak. Z loňské epidemiologické studie v Čechách a na Slovensku vyplývá, že většina lidí toho o své pleti příliš neví. Výsledky jsou velmi překvapivé. V devadesáti procentech případů totiž dermatologové diagnostikovali problémy, o kterých neměl zákazník ani tušení. A současně zjistili, že plných 45 procent zúčastněných se mýlilo v určení typu vlastní pleti. Bližší informace o výsledcích studie najdete v příloze tiskové zprávy.

 

Co přesně návštěvníky u stánků čeká? Kompletní diagnostika pleti, přesné určení typu pleti, stáří pokožky a intenzity ochrany před sluncem. Každé vyšetření bude prováděno pomocí nejnovějších vědeckých dermatologických přístrojů pro diagnostiku pleti. Dále zákazníci získají informace o vhodné péči o pleť. Vše bude samozřejmě zdarma. Odborníci doporučí, jak se zbavit špatných návyků, které mohou naší pleti uškodit, a navíc všichni zúčastnění dostanou dárek.

Data a místa konání Center zdravé pokožky:

 

Praha

    • OC Nový Smíchov : 1.– 6. dubna
    • OC Letňany : 8.–12. dubna
    • OC Chodov : 15.–20. dubna

Brno

    • OC Olympia : 22.–27. dubna

Ostrava

    • OC Futurum : 13.–18. května


V termínu od 21.27. dubna se do projektu nově zapojí 150 lékáren v rámci Týdne Zdravé Pokožky. Odborná diagnostika pleti pod dohledem dermatologů bude nabídnuta ženám v mnohem širším měřítku, než tomu bylo minulý rok.

 

Laboratoře Vichy se celosvětově angažují v oblasti ochrany zdraví kůže. Prvním osvětovým projektem byla Centra ochrany před sluncem (stany ve velkých městech v letech 2001 až 2003). Cílem bylo zvýšit povědomí široké veřejnosti o možných rizicích slunečního záření a doporučit vhodné chování na slunci. Od roku 2004 se tento projekt změnil ve Dny slunce bez rizika.

Reklama