V zimním období dostává vaše pleť pořádně zabrat. Na vině jsou nejen kolísavé teploty nebo přechody z tepla do zimy, ale také zlozvyky, kterých si často nemusíte být ani vědomé. A pak to začíná: suchá pokožka, pnutí a mnohé další. Copak vám tím asi chce vaše pleť říct?

Každá žena touží po tom, aby její pleť byla krásná, zdravá a svěží. Bez ohledu na roční období nebo denní dobu. Bližší pohled na ní ale může lehce prozradit mnohé. Budete-li se zanedbávat nejen na povrchu, ale i uvnitř, projeví se to na vašem celkovém vzhledu. Je tedy jen na vás, jak moc budete zdravé, jak moc se vám budou lesknout vlasy, pleť bude bez chybičky a kolik energie z vás bude sršet hned na první pohled. Podstatné je, že o tom sní snad každá žena, že?

pleť

Foto: Shutterstock

Toto jsou čtyři signály, kterými vám možná vaše pleť chce něco naznačit...

Suchá pleť pod očima

Důvod, proč se vám tvoří suchá místa pod očima, je velmi prostý – málo pijete. Dehydratace pleti způsobuje, že se vaše pleť stává velmi citlivou, zejména pak v těchto místech. Náprava je naštěstí více než jednoduchá – začněte pořádně pít. Řeč není samozřejmě o kávě. Věřte, že pokud se polepšíte a vypijete denně dostatek tekutin, vaše pleť bude brzy zase krásná a hladká.

Mastné čelo

Začalo se vám mastit čelo více, než je obvyklé? Na vině je pravděpodobně příliš důkladné čistění pleti. Tento problém se projevuje spíše v létě, kdy se tělo více potí, ale pokud např. během dne cvičíte, i tehdy pravděpodobně, obličej myjete častěji, než je úplně obvyklé. Pokožka na to může reagovat produkcí nadbytečného mazu. Zkuste se „omezit“ pouze na ranní a večerní očistu s vašimi oblíbenými kosmetickými produkty.

Dotyk jako zlozvyk

Tak schválně, kolik z vás má teď při čtení položenou dlaň třeba na bradě? A víte, kolikrát za den si jen tak letmo sáhnete na obličej? Pokud vás totiž trápí nekvalitní pleť, častý výskyt pupínků v oblasti kolem úst, pravděpobně je načase přestat s tímto zlozvykem. Zanést si na obličej špínu nebo bakteriální infekci je totiž snazší, než si vůbec myslíte.

péče o pleť

Napnutá kůže a citlivý obličej

Pokud máte pocit, že je vaše pleť extrémně citlivá a tváře doslova bolí, pravděpodobně jste se dlouhou dobu pohybovaly ve znečistěném prostředí nebo nezdravém ovzduší. Dlouhodobý kontakt s městským vzduchem nebo klimatizací může na vaší pleti zanechat pěknou paseku. Nezapomínejte proto nikdy na ochranný krém s UV filtrem a séra s antioxidanty. A tím úplně nejlepším lékem je cesta z města do přírody.

„Žijete-li ve městě, kde je větší koncentrace smogu, nepodceňujte rutinu každodenního čištění a odličování pleti. Je to základ. Na pleti se během dne usazuje spoustu nečistot, proto – pokud vás večer už nic důležitého nečeká – odličte se a vyčistěte svou pleť ideálně hned po příchodu domů. Pleť okamžitě začne lépe dýchat a rychleji regenerovat,“ tvrdí Katarína Třísková, korektivní dermatoložka z MEDICOM Clinic, sítě klinik plastické chirurgie a estetické dermatologie.

Čtěte také:

Reklama