Vysoké podpatky jsou symbolem ženské krásy. Vytvoří sexy siluetu, prodlouží nohy, dodají sebevědomí a centimetry navíc. Sebekrásnější boty na podpatku vám ale sex appeal nepřinesou, pokud se v nich nebudete umět ladně pohybovat. Projděte si s námi krátký kurz chůze na vysokých podpatích.

Pro začátečníky

Začínáte na vysokých podpatích? Trénink nemá smysl zahajovat s podpatky nižšími než pět centimetrů, protože v nich se pohybujete na podobné platformě, jako mají běžné boty. Pro první krůčky na vysokých podpatcích jsou ideální boty se zvýšením 6-8 cm. Vezměte si boty, které mají pásek přes nárt, zaručí větší stabilitu nohy. První krůčky nacvičujte doma, získáte jistotu a nové boty alespoň trochu rozchodíte. Nejlepší povrch na podpatkový dril je třeba linoleum, na které bota dobře přilne. Dobré je také chodit před zrcadlem. To pomůže sladit ladnost pohybů. Poté, co si budete trochu jisté v kramflecích, zkuste si párkrát elegantně sejít schody. Nestoupejte však na celou nohu, ale našlapujte pouze na přední část boty. Pořiďte si lodičky, které mají gumové patničky a tolik nepodkluzují.

Držení těla je základ

Sexy chůze na podpatích vyžaduje především správné držení těla. Mějte zatažené břišní svaly, hlavu vzhůru a rovná ramena. Představte si, že na nich máte pravítko. Nekrčte kolena, ale snažte se napjatými lýtky spíše lehce pohupovat. Nohy pokládejte přirozeně před sebe, jako byste šla po rovné čáře. Zapomeňte na přehnaně pokrčené a zkřížené nohy, jak to vídáte u modelek na přehlídkových molech. Důležité je také udržovat rytmus chůze správnými pohyby boků.

A když už umíte žít na vysoké noze, můžete si pořídit nové boty. Vyberte si v naší fotogalerii

FOTO: CCC a Salamder

Ve spolupráci s Veronikou Sajdokovou z CCC

Čtěte také: