Teenageři nebo také hezky česky „puberťáci“ mají většinou jiné starosti než právě čtení. Pokud jsme je k lásce ke knihám nevedli už od dětství, nebude lehké je ke čtení motivovat. Zkusit to můžete s těmito knižními novinkami, které jsou určené přímo jim.

Představujeme vám knižní novinky Albatros Media, které se na pultech knihupectví objeví během měsíce dubna

Šepotání
A. G. Howardová

šNew York Times Bestseller! Moderní varianta oblíbené a úspěšné Alenky v říši divů. 1. díl stejnojmenné trilogie.

Alyssa slyší šepotání květin a hmyzu, je to dar, který připravil o rozum už její matku. Pocházejí totiž z rodiny Alice Liddelové, lépe známé coby Alenky z Říše divů, skutečné inspirace Lewise Carrolla, podle níž stvořil svůj proslulý fantaskní svět. Alyssa se spolu s kamarády dostane trhlinou v zrcadle do Říše divů, jež je mnohem ponuřejší, než jak ji zná z knížek. Cestou je doprovází podezřelý, ale svůdný Morpheus. Dá se mu opravdu věřit?

Počet stran: 376
Doporučená cena: 299 Kč

Vetřelci z Minecraftu
Petr Heteša

Vetřelci z MinecraftuPotkat ve škole někoho, kdo tam evidentně nepatří, je jistě šok. Tím spíš, když je to creeper. Brzy se ukáže, že není to jediný mob, který se ze hry instalované na školní server dostal ven. Mirek a další hráči se snaží dát vše zase do pořádku. Ovšem to by hru nesměl ovládat úplně nový mob, který má zcela opačné úmysly. Suterén školy a minecraftové jeskyně se tak stávají bojištěm, kde už nejde o to, uklidnit vyděšené spolužačky, ale odvrátit invazi skeletonů, spiderů, endermanů a creeperů do pozemského světa.

Počet stran: 296
Doporučená cena: 199 Kč

Ever After High - Pohádky nejsou fér
Shannon Haleová

Ever After High - Pohádky nejsou férRaven Queen nepodepsala Pohádkovou knihu legend a odmítla následovat osud své matky Zlé královny, a všechny pohádky se tak ocitly v nebezpečí. Pro Apple White to znamená, že možná nikdy nesní otrávené jablko, nezíská prince a své Šťastně až na věky. Za Apple stojí skupina královských, kteří chtějí zpět své pohádkové osudy. Rebelové, kteří podporují Raven, touží po vlastním osudu, jenž by nebyl závislý na příbězích jejich rodičů. Druhý díl pohádkové školy Ever After High.

Počet stran: 336
Doporučená cena: 249 Kč

Bohyně
Josephine Angelini

BohyněHelen omylem otevřela brány antickým bohům, kteří byli dlouhá tisíciletí věznění na Olympu, a nyní se snaží najít způsob, jak je znovu uvěznit. Jinak riskuje válku a obrovský chaos. Válka se ale rychle blíží a Helen bude muset udělat děsivé rozhodnutí, aby změnila osud, který byl napsaný ve hvězdách. Zvládne Helen svou sílu a dokáže se postavit bohům? Zvítězí láska nad předepsaným osudem?

Počet stran: 432
Doporučená cena: 349 Kč

Kronika kambionů – Polibek z temnot

Kronika kambionů – Polibek z temnotJsou záhadní, přitažliví a nebezpeční... Kambioni.  Samaře se od základu změnil život. Zamilovala se do kambiona a sama se stala kambionkou. Myslela si, že nic horšího už se nemůže stát. Ale náhlé výpadky paměti, záhadná úmrtí a hrozba nebezpečí vznášející se nad městem poukazují na to, že může být ještě hůř.  V pozadí všeho je pravděpodobně démon Tobias, který náhle bez vysvětlení zmizel.

Počet stran: 264
Doporučená cena: 249 Kč

Zdroj a foto: www.albatrosmedia.cz

Reklama