Myslíte si, že menstruace je něco nepříjemného, obtěžujícího a bolestivého, bez čeho byste se obešla? Omyl! To jenom špatná výchova poznamenala vaše prožívání tohoto úžasného zážitku! Menstruace je pravým fyzickým symbolem ženství! A co teprve první menstruace – okamžik, kdy se z dívky stává žena!

Pokud nechcete své dcery traumatizovat stejně, jako možná vaše matky traumatizovaly vás, měly byste jejich první menstruaci pojmout jako důvod k oslavě. Vždyť je to okamžik stejně přelomový jako narození dítěte – je to zrození ženy! Vhodné je například koupit dívce k první menstruaci rudou růži a vzít ji na večeři. A určitě neprohloupíte, pokud jí koupíte speciální balíček k první menstruaci. Pojďme se podívat, co obsahuje.

Bavlněné vložky a tampony z hub
Kdo jednou okusí, jak příjemný je dotyk bavlny na intimních místech, už nikdy se nebude chtít vrátit k umělým vložkám! A především – bavlněné, ručně šité vložky se dají prát, takže jejich používáním chráníte životní prostředí! Výkřikem zdraví a ekologie jsou také tampony z mořské houby – neobsahují žádné škodlivé „umělotiny“ a brzy oceníte, jak jsou pohodlné.

Dejte jí kapku své krve
První menstruace je slavnostním okamžikem zasvěcení – a právě kontakt s probouzejícím se ženstvím povzbudí soška menstruační Bohyně! Při každé menstruaci do ní žena umístí novou kapku menstruační krve a otvor sošky zapečetí voskem. Bohyni pak postaví na čestné místo. Tato úcta k menstruaci umožní ženě získat hlubokou emocionální moudrost a pochopit koloběh života.

Svíce a kalendář
Dobrým darem pro poprvé menstruující dívku – tedy vlastně už ženu – jsou také svíce z přírodního materiálu, jejichž očistný plamen jí umožní plně prožívat ono nádherné období. Přibalit můžete zdobený menstruační kalendář a lunární kalendář a samozřejmě sadu návodů a rad, jak si menstruaci správně užít.

Být ženou – menstruující ženou – je zkrátka to nejkrásnější, co můžeme zažít. Samozřejmě kromě těhotenství a porodu. Muži jsou ve své podstatě ubohá stvoření, která jsou ochuzena o tyto úžasné pocity. A to, že můžou čůrat ve stoje, jim takovou ztrátu rozhodně nemůže nahradit!

Zdroj: http://www.birthwithsol.com/firstperiodkit.html

Co Vy na to, ženy-in? :) Jak se Vám líbí tohle pojetí menstruace? Vzpomenete si, jaké to bylo poprvé? Připravila Vás máma na to, co se bude dít? A vzpomenete si ještě na látkové vložky? Nebo takové ty tlusté, co vůbec nelepily? Vyzkoušela byste bavlněné, ručně šité vložky?

Reklama