Krásné dobré ráno všem. Přemýšlela jsem nad dnešním tématem a rozhodla se k němu něco napsat.

1. Když jsem byla malá, nedokázala jsem moc vycházet se svojí starší sestrou. Hrozně jsme se praly a nadávaly si. Co bych změnila? Víc bych si jí vážila a vážila bych si i toho, že mi rodiče dali obrovský dar - sourozence. Někoho, kdo tady bude pro mě a díky komu nebudu nikdy sama.

2. Zemřel mi otec, když mi bylo 14 let a bylo to pár dní před Vánocemi. V té době jsme spolu moc nevycházeli. Nejhorší je, že když se to stalo, tak mi to nebylo vůbec líto. Pak následovala hodně dlouhá doba, než mi došlo, jak moc se můj život změní. Co bych změnila? Snažila se ho pochopit, proč byl tak moc přísný a věnovala mu víc času.

3. Poznala jsem svého muže a vzala si ho. Určitě to nebyla trefa do černého, ale vím, že nás má velmi rád. Zvládla jsem dostat sama sebe ze samotného dna a vlastní neúcty zase zpátky. A měnila bych něco? Ne. Díky svému manželovi mám úžasnou dceru, která je pro mě vším. A díky svému manželství jsem se naučila opravdu vážit si takových obyčejných věcí, jako je přátelství, podpora, pocit, že někdo stojí při mně a podporuje mě. Dřív jsem to brala jako samozřejmost, teď vím, že to samozřejmé není.

4. Naučila jsem se pracovat s internetem a našla stránky ž-in. A poznala hodně úžasných holek, díky kterým má člověk pocit, že nic na světě není nemožné a neřešitelné, a že člověk není na nic sám. A jestli bych na tom něco měnila? ANO. Chodila bych sem dřív.

Takže nakonec můžu jen poděkovat za to, že žiji takový život, jaký žiji, protože ze mě udělal lepšího člověka. A jsem vděčná za každý pád, protože už dávno vím, že člověk dokáže zvládnout cokoli, pokud mu nechybí víra sama v sebe. A naučí si vážit obyčejných a malicherných maličkostí.

maje

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Maje, s tím vřele souhlasím, i já jsem zažila podobný přerod od braní všemi hrstmi bez kouska vděčnosti v mládí až po dojetí nad tím, že jsme zdraví, máme kde bydlet a co jíst. Simona

Jaká je bilance vašeho života? Co byste změnily, kdyby šel posunout čas? Moc se těším na vaše názory na adrese:

redakce@zena-in.cz

Reklama