Brad Pitt
Asi bychom těžko hledali člověka, který o tomto slavném herci filmových trháků nikdy neslyšel. Ovšem Brad nestál vždy jen před kamerou. Sice se od dětství o film a vše kolem něj zajímal, avšak původně studoval žurnalistiku. Nakonec se rozhodl, že opustí školu a vydá se bez dokončeného vysokoškolského vzdělání do Los Angeles, kde si zahrál v jednom nepříliš úspěšném televizním seriálu. Chtěl si tak vydělat na herecké kurzy a během nich nějakou dobu pracovat jako živá reklama. Chodil tedy po ulicích Los Angeles převlečený za kuře a lákal kolemjdoucí na smažené pochoutky.

brad-pitt.jpg
Foto: Shutterstock

Sean Connery
Vyrůstal v chudých poměrech jako starší syn řidiče dodávky a služky. Po skončení základní školy vystřídal řadu podřadných zaměstnání a ze zoufalství se přihlásil k vojenskému námořnictvu, odkud byl po dvou letech ze zdravotních důvodů propuštěn. Pracoval jako natěrač rakví, tiskař, zedník, plavčík a díky své atletické postavě se uplatnil také jako umělecký model a manekýn. Kromě toho se věnoval profesionálně kulturistice. Než se stal uznávaným a obsazovaným hercem, prošel si skutečně pestrou paletou různých zaměstnání.

sean-conery.jpg
Foto: Shutterstock

Steve Buscemi
Tvář Newyorského rodáka je nezapomenutelná. Díky svému dobře zapamatovatelnému vzhledu a nespornému hereckému a komickému talentu slavil Steve Buscemi úspěchy ve filmech jako Armageddon, Pulp Fiction nebo Con Air. Málokdo by si ale pravděpodobně tipnul, že se v letech 1980 až 1984 věnoval velmi záslužnému povolání hasiče. Na své původní povolání nezanevřel, a dokonce aktivně pomáhal při útocích 11. září 2001.

steve.jpg
Foto: Shutterstock

Lucy Liu
Herečka Lucy Liu má od pohledu štíhlou a pružnou postavu. Možná za ní vděčí nejen velmi příznivému genetickému koktejlu, ale také svému původnímu zaměstnání. Než se stala filmovou herečkou na plný úvazek, živila se jako cvičitelka aerobiku. Své sportovní nadání bezesporu zužitkovala i při natáčení krkolomných akčních scén například v divácky úspěšném snímku Charlieho andílci.

Danny DeVito
Herec a režisér Danny DeVito je mezi světovými celebritami originální nejen svou výškou, ale také zaměstnáním, kterému se v mládí věnoval. Svou hereckou kariéru nastartoval díky hereckým kurzům na Americké akademii dramatických umění krátce po maturitě. Vedle toho studoval na Wilfred Academy of Hair and Beauty Cultury. Tedy na vysoké škole, jejíž náplní je krása a péče o vlasy. Později se zaměstnal jako kadeřník. Pracoval v salónu krásy své sestry, kde pomáhal především česat účesy budoucím nevěstám.

deny.jpg
Foto: Profimedia

Zdroj: Wikipedia, Československá filmová databáze, Filmová databáze, EpochaZkoukni to

Reklama