První třída je k dětem často laskavá. Zde dvojnásob platí Komenského škola hrou. Přesto se v ní malí človíčkové hodně naučí. Čtenářka Krupová má radost, jaký udělala malá Natálka ze ten rok pokrok...

Další přispěvatelkou je čtenářka s nickem Krupová. Musím říct, že na pohled se mi velká dvojka jako číslo líbí mnohem víc, než ostrá jednička, ale Natálce samozřejmě gratuluju!


Přeji všem krásný sváteční den, 

právě (příspěvek dorazil okolo 11.00 hodiny - pozn. red.) jsme si došli pro Natálku a první její vysvědčení. Naše malá školačka má vyznamenání, jedničky od vrchu až dolů. Není to školačka, co se nemusí učit a všechno jí hned jde. Chytrá je jako malá opička, ale není trpělivá a všechno by chtěla hned. Docela dlouho četla slova po písmenkách, ale textu nerozuměla. Počítá docela rychle, ale při odečítání si z mínus dělala nenápadně plus :-) Jednou mi došla nešťastná, protože donesla domů trojku z rozkladu čísel. Domu jsem jí to vysvětlila a pak si zase matematiku opravila.... Když to shrnu, za ten rok udělala velký pokrok. Počítá hbitě do třiceti, čte a píše. 

Moje vysvědčení jsem nenašla. Ale pamatuji si, že jsem měla jednu krásnou velkou dvojku od prvního řádku až po poslední. A v druhém půlroce jsem si vysvědčení „zkazila“ i několika jedničkami a jedna obrovská dvojka se změnila v několik maličkých dvojek a jedniček. Byl to pro mě velký svátek a to i pro naši Natálku. Za odměnu jsme dostali něco sladkého na zub a naše Natálka velkou sklenici Nutely a další dobroty. Teď ještě vyrážíme do hračkářství... musím to zkrátit, protože se obě děti  nemůžou dočkat. 

Ať vám děti donesou vysvědčení i s horšími známkami, svou odměnu si stejně zaslouží. Každý nemůže být premiant, ale jistě se snažil dle svých možností. 

Zdraví,
Krupová

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 28.6.2013: Vízo je tu!

Děti dostávají vysvědčení a mě zajímá, jaká máte očekávání? Pište mi, zda jste přísní rodiče, kteří po dětech vyžadují výkon na 100 procent, nebo zda jste benevolentnější? Pište mi, jestli občas přemýšlíte nad vlastními školními (ne)úspěchy, když vidíte ty vašich potomků?

Anebo se prostě jen pochlubte vysvědčením svých dětí a napište, co si za něj od vás vyslouží? (jen doufám, že to nebude zlomená vařečka a několik jelit na sedacím ústrojí.)

Pokud chcete (a máte odvahu), porovnejte vysvědčení svých dětí s tím vaším ze stejného ročníku a krátce se nad tímto porovnáním zamyslete v nějaké pěkné úvaze.

Své příspěvky posílejte nejpozději v 28.6.2013 do 15.00 hodin na notoricky známou e-mailovou adresu:

Za příspěvek odměním jednu ze čtenářek krásnou knížkou pro děti: Kuřátko ťutík z nakladatelství GRADA.

tutik

Reklama