Natálko, váš životní styl je obdivuhodný, plného sportu a cestování. V kolika letech jste se vydala na vaší velkou cestu? Co váš přimělo takto cestovat?

Ty jo, děkuji! Za mě je obdivuhodný životní styl každého z nás! Všichni děláme vše pro to, abychom žili co nejšťastněji. Proto ráda sleduji životní cesty lidí všude kolem mě! Já jsem poprvé jela na výměnný pobyt do zahraničí v sedmé třídě a od té doby mě to chytlo! Taková první delší cesta byla do Kalifornie na Work & Travel a tam jsem poznala nejen zemi, ale i sebe samu. Do té doby to bylo hlavně o škole apod. Nepustilo mě to, a hlavně jsem objevila surfování. Díky tomu mě to táhne do destinací jako je Srí Lanka, Bali, Kalifornie, Portugalsko, Španělsko, Francie… Většina mých cest je spojená právě se surfy a sem tam je to opravdu „jen“ cestovatelské. Mohu cestovat i díky mé práci – v podstatě mohu pracovat odkudkoliv, když si to hezky naplánuji. Nebo také tím, že jsem zvána na různé press tripy firem, se kterými spolupracuji. To jsou ale takové rychlé výlety ??. To cestování ve mně prostě je nějak hluboko zasazené, že se toho asi nikdy nevzdám. Má to benefity v mnoha směrech ??.

Byla jste vedena ke sportu už od dětství?
Ano ?? Máme to celkově v rodině a od mala jsem chodila na různé koníčky – gymnastika, tenis, rock and roll dance,… až jsem objevila disco a street dance a zůstala u něj přes 14 let a tančila jsem závodně. Je to takový dobíječ energie ?? Teď už netančím závodně, ale sem tam si na workshop zajdu.

Kdy se ve vás probudila vášeň k surfování?
Poprvé na dovolené s tatínkem a bráchou. Brácha si tam surf půjčil a já hned chtěla taky. Začala jsem mu ho krást. Když vidím fotku, jak máme špatný surf, špatně přidělaný k noze, tak se směju :D. Je to asi tak 5 let zpátky. Pořádně jsem se ale začala učit tak před 3 lety ??.

Jaké destinace máte ráda?
Nebyla jsem ještě nikde, kde by se mi vyloženě nelíbilo ??. Preferuji spojení surf-cestování. Na druhou stranu pak ale myslím jen na surf a cestuji po té zemi méně. Srdcová záležitost pro mě bude vždy Kalifornie, Tenerife a Asturias. Naprosto mě nadchla krajina Skotska. Miluju vše, co se týká Portugalska a uměla bych si tam představit i žít. Já to mám ráda zkrátka všude :D. A aktuálně jsem na Bali, tak to tu prozkoumám a dám vědět! ??
 
Co máte dále v plánu?
Doplánovat další cesty, nejblíž asi na hory na snowboard! Potom zařizovat nový byt a pracovat.


Při surfování v Kalifornii vám ukradli baťoh, kde byly vaše osobní věci, technika pro blogování, ale také vaše peněženka s veškerými doklady, včetně pasu a platební karty. Jak jste postupovala? Co vám poradili v bance při blokaci karty?
Ukradli mi i telefon, jinak by pro mě bylo nejjednodušší využít blokaci ve Smart Bance– je možné kartu pár kliknutími v mobilní bance zablokovat až na 30 dní a také i odblokovat, např. pokud kartu jen někam založíte a později ji najdete. Banka kartu zablokovala a vystavila novou, kterou mi i poslala.
Bylo toho ale víc. Dál jsem si musela dojet pro „identitu“ na Ambasádu do Los Angeles, abych mohla odletět zpět domů (vydají vám tam jednorázový pas) a koupit si nový telefon.

Jak dlouho vám trvalo, než jste si vyřídila veškeré náležitosti týkající se vaší ztráty?
Nová karta dorazila domů za pár dní, je možné ji zaslat i do zahraničí, ale to bych už v Kalifornii nebyla. Takže na mě karta čekala doma hned po příjezdu.

Co byste na závěr vzkázala těm, co se dostanou do podobné situace?
Při dovolené v zahraničí mít u sebe dvě platební karty, abyste nezůstali bez peněz v případě, že jednu ztratíte nebo vám ji ukradnou. No a pak okamžitě kontaktovat banku, ideálně si napsat někam telefonní číslo. Taky se vyplatí pojištění pro případ ztráty nebo krádeže karty.

Tipy pro klienty MONETA Money Bank:
Zablokování platební karty je možné několika způsoby:

 1. Trvalá blokace:
  - na kterékoli pobočce MONETA Money Bank.
  - zavolejte na zákaznickou linku na telefonním čísle +420 224 442 424
 2. Dočasná blokace karty:
  - v Internet Bance (najdete v sekci Karty)
  - v mobilní aplikaci Smart Banka (najdete v sekci Karty)
  - dočasné zablokování karty je možné také na zákaznické lince +420 224 443 663 nebo na každé pobočce MONETA Money Bank

Pokud kartu zablokujete trvale, není možné ji zpětně aktivovat a budete si muset zřídit novou. Dočasná blokace karty může trvat až 30 dní nebo dokud blokaci nezrušíte. K odblokování dojde v den, který si nastavíte. Odblokování karty vám MONETA potvrdí SMS zprávou.

Co banka radí při blokaci karty?

 • Pokud si nejste jistý, zdali jste kartu někam nezaložili, doporučujeme využít dočasnou blokaci karty – je možné si kartu dočasně kdykoliv zablokovat a následně odblokovat přes internetové nebo mobilní bankovnictví.
 • Pokud se jedná o krádež nebo si nejste jistí, že jste kartu ztratili, je vhodné zablokovat trvale. Banka vám pak vystaví kartu novou a pošle ji na danou adresu (v ČR nebo zahraničí).

Kartou v mobilu můžete platit již druhý den po jejím zřízení. Tedy ještě předtím, než plastovou kartu skutečně dostanete. Stačí si kartu přidat do Smart Banky prostřednictvím služby Google Pay.

Natálie Kotková (24 let) se stala 1. vicemiss v soutěži Česká Miss 2016 a Českou Miss World. Krásná blondýnka je ale i odvážná cestovatelka, bloggerka a moderátorka. Celý život se aktivně věnuje sportu, a proto si na svých cestách volí destinace, na kterých se může těšit ze surfování, jógy či tance. Bere život s úsměvem a lehkostí.

V rámci spolupráce s MONETA Money Bank si založila běžný účet Tom a zkouší různé funkce a benefity, které jí usnadňuji mít finance pod kontrolou i na cestách.
Co všechno aktivní Natálie zvládá během dne můžete najít na jejím Instagramu, Facebooku, Blogu a Youtube.

Reklama