Chcete se cítit lépe, mít více energie, nastartovat spalování, zbavit se kocoviny a povzbudit libido? Pak vyzkoušejte Kombe a připravte se tak na léto. Čaj Kombe obsahuje ten nejúčinnější ženšen na světě a díky přidané jujubě se jedná o unikátní složení na českém trhu.

ženšen

Ženšen je jednou z nejprostudovanějších bylin na světě a existuje na něj nejvíce klinických dat. Ten nejúčinnější ženšen pochází z Koreje a právě odsud jej začaly PharmDr. Lucia Havlíková a MgA. Líba Drdáková dovážet. A my vám jej dnes chceme představit. Na otázky odpovídá Lucia Havlíková.

1.  Jak vlastně napadne dvě zdánlivě odlišné ženy společně podnikat a začít do Čech dovážet ženšen?

K ženšenu jsme se dostaly díky farmaceutické společnosti mého muže, která se dlouhodobě orientuje na spolupráci s Koreou. Korejští partneři jsou velmi srdeční a vždy přivezou nějaký tradiční dárek. Tím nejzajímavějším byl právě ženšenový čaj.

Ženšen je v Koreji velmi tradičním nápojem a jeho pití pravidelným rituálem u všech věkových skupin obyvatelstva. Možná i proto mají Korejci jedny z nejlepších zdravotních statistik v rámci různých civilizačních onemocnění.

Čaj Kombe jsme vybíraly více než rok, jeho název znamená v korejštině „Na zdraví“. Po vyzkoušení desítek různých preparátů od různých firem jsme oslovily jednu z nejlepších farmaceutických společností. Faktem zůstává i to, že nejlepší a nejúčinnější ženšen se dá vypěstovat díky klimatickým podmínkám pouze v Koreji, v oblasti Punggi na středovýchodě země. Tento unikátní ženšen se vyznačuje pevnější konzistencí, nižším obsahem vody, výraznou vůní a vysokým obsahem účinných látek - saponinů. Punggi ženšen je vyhlášený pro svoji kvalitu a tak i jeho cena je oproti čínskému ženšenu více jak desetinásobná. Jedná se o nejoblíbenější ženšen nejenom v Koreji, ale také v Číně, Taiwanu nebo Hong Kongu. Díky vysokému a vyváženému obsahu účinných látek saponinů jsou blahodárné účinky Punggi ženšenu nesrovnatelné s účinky jiných méně kvalitních a lacinějších alternativ. Právě proto čaj Kombe obsahuje  tento vysoce kvalitní Punggi ženšen.

ženšen

2. Proč právě ženšenový čaj? Čím je „zázračný“?

Díky epidemiologické studii bylo prokázáno, že u osob, které dlouhodobě ženšen užívaly, byl v průměru až o 50 % snížen výskyt různých onkologických onemocnění. A to už je opravdu zajímavé číslo. A není to všechno. Ženšen funguje na vrásky, zmírňuje kocovinu, nabudí libido. A co je nejdůležitější, ženšen právně reguluje náš imunitní systém, který je vlivem neustálého stresu potlačen a tím správně nevykonává svou funkci. Proto naše tělo nestíhá opravovat chyby a v čase se začnou projevovat problémy. Takto vznikají civilizační nemoci jako cukrovka, vysoký krevní tlak, problémy se srdcem, ucpávají se cévy a nejhorším scénářem jsou nádorová onemocnění. Těch účinků ženšenu je celá řada a všechny si můžete přečíst na našich stránkách.

3. Měla jste vždy blízko k zdravému životnímu stylu, čaji a Koreji?

Vystudovala jsem farmacii, a díky svým znalostem jsem schopna posoudit kvalitu a účinnost různých přípravků, potravin, nápojů na základě jejich složení. Vždy jsem měla racionální nadhled a ve stravování preferuji selský rozum. Nejsem zastáncem doplňků stravy, protože pokud se zdravě stravujete,  nepotřebujete se dopovat vitamíny, máte je jednoduše v tom, co přijímáte ze stravy.

4. Komu je čaj určen? Je opravdu pro všechny či existují nějaké výjimky?

Kombe je určen všem, kterým na sobě záleží. V Koreji ho pijí všichni. U nás je díky legislativě doporučován od dvanácti let. Nedoporučuje se pouze těhotným a kojícím ženám a opatrnosti je potřeba u pacientů s warfarinem.

kombe

5. Jaké jsou účinky KOMBE obecně a konkrétně jaké  na sobě pozorujete vy?

Čaj Kombe je unikátní kombinací ženšenu a jujuby. Jiný podobný doplněk stravy zde opravdu neseženete a to byl také důvod, proč jsme jej dovezly. Unikátní je proto, že obě rostliny svým spojením násobí jednotlivé účinky. Pro představu tato kombinace obsahuje na 180 účinných látek. Všechny účinky a na co všechno se dá ženšenový čaj užívat, se dozvíte na www.kombe.cz.

Já Kombe piju zejména proto, že mne nabudí a dodá mi energii. Je mým každodenním rituálem, na který se vždy těším, neboť součástí mé práce je studium odborných textů a já se díky Kombe lépe koncentruji.

Také ráda a intenzivně cvičím. Před každým tréninkem si vypiji šálek a podávám lepší fyzický výkon, více se potím a lépe spaluji. Cítím velký rozdíl, když si Kombe před cvičením nestihnu dát. A od té doby, co čaj piji, se mi vyhýbají rýmy, kašle, nachlazení. Jsem upřímně ráda, že se nám povedlo najít tento zázrak a dát lidem možnost být zdravější a šťastnější.

6. Jak čaje chutnají a jaká je přesná příprava?

Chuť čaje Kombe se těžko popisuje. Ženšenový kořen má příjemné a velmi specifické aroma s typickou temperamentní a hlubokou chutí. Při ochutnávkách jsem často slýchala slova zemitý, lesní, buket dubových sudů, medový, s příchutí javorového sirupu. Většina lidí, která jej ochutnala poprvé, byla příjemně překvapena, že i zdravé věci mohou chutnat skvěle.

Čaj Kombe je možné pít 1 až 3 x denně. Pro pravou chuť ženšenu rozmíchejte obsah sáčku v 80 ml horké (ne vroucí) či studené vody. Čaj je možné osladit.

Na účinky Kombe nemá ale objem vody vliv a tak si jej může každý vychutnat dle svých potřeb. Například v létě je možné Kombe použít na přípravu Ženšenády či různých smoothie. S bylinkami a sezonním ovocem opravdu chutná skvěle. Tak „Na zdraví“, Kombe totiž zdravé je!

 

ženaPharmDr. Lucia Havlíková

Vystudovala Farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Pracovala u různých farmaceutických společností v oblasti onkologie, revmatologie, dermatologie a interny jako medicínský poradce. Díky své práci má bohaté zkušenosti ve zdravotnictví.

Reklama